Miałam różnego rodzaju głosy nauczycieli z całej Polski, że brakuje im wsparcia, organizacji, która stawałoby po ich stronie w momencie, kiedy chcą wskazać na niepokojące zjawiska w szkole, związane z wychowaniem, nauczaniem w szkole - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Reklama

Odpowiedzią na takie głosy jest - jak przekazała kurator - plan utworzenia organizacji zrzeszającej pedagogów o wartościach katolickich. Trwają konsultacje z prawnikami na temat tego, jaką formę mogłaby mieć nowa organizacja - wyjaśniła Barbara Nowak.

Pierwsze spotkanie zainteresowanych

Nie wiadomo jeszcze, jak organizacja będzie się nazywać, ale - jak zapowiedziała kurator - na pewno nie będzie mieć w nazwie "katolicka", bo to oznaczałoby, że jest podporządkowana Kościołowi. Spotkanie 30 osób związanych z oświatą, które chcą powołać taki podmiot do życia, już się odbyło.

Reklama

Do współpracy organizacja zaprosi rodziców. Chcemy stworzyć wspólnotę, która działać będzie w obronie prawdy i bezpieczeństwa dzieci, będzie chronić przed niebezpiecznymi ideologiami - wyjaśniła małopolska kurator.

Autor: Beata Kołodziej