9-latek zastraszany był, najprawdopodobniej na tle kibicowskim, przez grupę starszych od niego nastolatków. Na jednym z nagrań grupa zmusza chłopca do klęknięcia, poddusza go i ubliża mu. Prześladowcy zniszczyli mu też rower.

Sytuacja nie miała miejsca na terenie chorzowskiej szkoły, ale to jej dyrekcja jako pierwsza powiadomiła policję o sprawie.

Reklama

Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Również wydział edukacji Urzędu Miasta bada sprawę i jest w kontakcie z dyrekcjami szkół, do których chodzi 9-latek oraz nastolatkowie. Szkoły są też w stałym kontakcie z ich rodzicami - podkreślił w informacji prasowej prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Prezydent miasta prosił o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów, internetowego hejtu, linczu i wydawania wyroków. - Nieletnim była ofiara, ale też i ci, którzy się nad nią znęcali. Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większa krzywdę - dodał prezydent Chorzowa.

Reklama