Prognoza pogody na weekend: Na drogach będzie niebezpiecznie

Jak podaje w portalu X (dawny Twitter) IMGW: "W najbliższych dniach do Polski wkroczy stopniowe ocieplenie, jednak poprzedzone ono będzie niebezpieczną pogodą. Spodziewamy się opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź”.

W sobotę opady śniegu przechodzące w śnieg z marznącym deszczem prognozowane są prawie w całym kraju. Tylko na wchodzie opady będą słabsze. Temperatura od -4 stopni na wchodzie, przez 0 stopni w centrum, do 3 stopni na zachodzie kraju.

Reklama

Wniedzielę czeka nas kontynuacja prawdziwie zimowej pogody. Śnieżyce z deszczem miejscami będą powodować gołoledź. Temperatura stopniowo zacznie się podnosić. Od -1 stopnia na północnym wschodzie, około 2 stopni w centrum kraju, nawet do 6 stopni Celsjusza na zachodzie.

Reklama

Zmiana pogody od poniedziałku

Od poniedziałku w całym kraju temperatura już na plusie. Od 0 stopni Celsjusza w górach do 8 stopni na zachodzie kraju. Będzie jednak deszczowo. Na północy, wchodzie i południu może padać deszcz ze śniegiem.

We wtorek podobnie. Opady deszczu, na Suwalszczyźnie popada deszcz ze śniegiem. Nadal dość ciepło, od 1 stopnia na północnym wschodzie do 7 stopni na zachodzie.

W środę od 1 stopnia na północnym wschodzie do 5 na zachodzie i na Pomorzu. Mokro, deszczowo i pochmurnie w całym kraju, ma północy może padać śnieg.

Prognoza pogody: Od czwartku chłodniej

Od czwartku temperatura znów zacznie spadać poniżej zera. Będzie od -1 stopnia na północnym wschodzie do 4 na zachodzie i nad morzem. Wrócą opady śniegu. Padać będzie na południu i zachodzie kraju. Ale w pozostałych częściach kraju można spodziewać się przejaśnień.