W sieci szeroko komentowane jest nagranie z protestu rolników. Na początku wideo można zauważyć, że karetka próbuje zjechać z ronda w jedną z dróg, ale jest to niemożliwe, bo ta zastawiona jest traktorem.

"Mamy sytuację taką, że jest karetka pogotowia. Informacje o blokadzie dróg, które są wyłączone, są w komunikatach przecież" - powiedziała autorka nagrania i dodała w trakcie, że protestujący "wskazali karetce, gdzie ma jechać".

Reklama

Kobieta relacjonująca protest dodała, że są komunikaty policji dot. blokad dróg, a "mimo to tutaj karetka pogotowia chciała przejechać".

Protest rolników. Karetka próbowała przejechać przez zablokowaną drogę

Autorka nagrania podczas swojej relacji dodała, że kierowca traktora, który blokował drogę, szedł do swojego pojazdu najprawdopodobniej, aby zjechać z trasy i umożliwić kartce przejazd.

Pod koniec nagrania widać, jak rolnicy mobilizują się szybko, aby utworzyć korytarz życia jadącej na sygnale karetce. Pogotowiu ostatecznie udało się przebrnąć przez blokadę. "Postanowili jednak tędy przejechać" - dodała autorka nagrania.

Reklama

Internauci oburzeni po nagraniu z protestu rolników

Wideo, o którym mowa jest komentowane przez wielu internautów, którzy są oburzeni tą sytuacją. "I to powinien być kryminał. Nikt nie ma prawa narażać zdrowia i życia innych" - czytamy jeden z komentarzy.

"Ten ktoś powinien odpowiedzieć za zagrożenie życia człowieka..." - wskazał kolejny internauta. "Przecież to jest przestępstwo. Gdzie jest policja" - oburza się kolejny z komentujący.

"Dlatego uważam, że jakikolwiek protest blokujący fizycznie dobro wspólne jest zły. To jest po prostu szantaż i wymuszanie, niepokazywanie sprzeciwu" - ocenił jeden z internautów.