Rafał Trzaskowski na antenie Radia ZET został zapytany m.in. o to, czy jest za dekryminalizacją marihuany na własny użytek.

Reklama

Ja wielokrotnie mówiłem, że dzisiaj głównym zagrożeniem są różnego rodzaju wymysły chemiczne, które są niesłychanie groźne - odpowiedział włodarz Warszawy.

Dekryminalizacja marihuany? Trzaskowski wprost

Również jestem przeciwko temu, żeby ganiać chłopaków na ulicy i łamać im życie tylko dlatego, że mają pół skręta w kieszeni- kontynuował polityk.

Bogdan Rymanowski raz jeszcze dopytywał Trzaskowskiego, czy jest za dekryminalizacją marihuany. Polityk odpowiedział, że jest za pogłębioną rozmową na ten temat.

Reklama

Rafał Trzaskowski o nocnej prohibicji w Warszawie

Prezydent Warszawy pytany był także o nocną prohibicję. Nie byłem zwolennikiem takiego rozwiązania, ale dużo, dużo wcześniej na spotkaniach z warszawiakami pojawiały się takie głosy, zanim się politycy obudzili, to zarządziliśmy konsultacje - ujawnił Trzaskowski.

Następnie polityk dodał, że jeśli większość warszawiaków będzie chciała prohibicji nocnej w Warszawie, to miasto zastanowi się nad wprowadzeniem takiego rozwiązania. Po kampanii wyborczej, by politycy teraz nie nadużywali tego argumentu, bo chcemy podjąć racjonalną decyzję - mówił gość Radia ZET.

Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w nocy? Prezydent Warszawy ujawnia

Następnie Trzaskowski doprecyzował, że mowa o sprzedaży alkoholu w sklepach, a nie w restauracjach. Prezydent stolicy, mówiąc o zakazie sprzedaży alkoholu dodał, że w jego opinii "dziś dużo bardziej aktywna jest strona, która chce zakazu".

Strona, która nie chce zakazu - nawet do nich jeszcze nie dociera ta info. Chcemy zrobić duże konsultacje i zobaczyć, czego chce większość - wskazał.