1. Warszawska Brygada Pancerna podała, że w środę po południu w szpitalu zmarł drugi żołnierz, potrącony dzień wcześniej przez pojazd gąsienicowy.

Tragedia na poligonie

Jak informowaliśmy wczoraj, na pomoc dwóm żołnierzom wysłano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z żołnierzy zmarł krótko po wypadku. Na miejscu swoje czynności prowadziła prokuratura.

Reklama

Major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie przekazał, że do zdarzenia doszło około godzinie 8.50 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko (Zachodniopomorskie). - Obaj poszkodowani to polscy żołnierze - mówił i dodał, że na miejscu były realizowane czynności procesowe pod nadzorem prokuratora.

Rodziny żołnierzy pod opieką psychologa

W swoich mediach społecznościowych głos zabrała także Pierwsza Warszawska Brygada Pancerna. Poinformowano o wsparciu, jakie zostało udzielone rodzinom żołnierzy.

"Szeroko pojętego wsparcia udziela jednostka wojskowa. Dalsza pomoc zarówno psychologiczna i organizacyjna będzie kontynuowana w zależności od potrzeb rodzin" - czytamy.

Reklama

W komunikacie wojskowych poinformowano również, że teraz czynności wyjaśniające dotyczące tego wypadku prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczecinie.