O sprawie informuje RMF FM, które przekazało, że po zatrzymaniu podejrzanego Marka M., ps. Czujny, sąd w mieście Hradec Kralowe nie orzekł wobec mężczyzny aresztu i wypuścił go na wolność. Jak ustaliła stacja, sąd otrzymał poręczenie od posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Reklama

Poręczenie Grzegorza Brauna

W ramach tego poręczenia poseł gwarantuje, że podejrzany w żaden sposób nie będzie utrudniał toczącego się postępowania, a w szczególności będzie się stawiał na każde wezwanie prokuratury bądź sądu – powiedział PAP prokurator Janusz Kowalski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Decyzja o zwolnieniu Marka M. z aresztu została zaskarżona przez czeską prokuraturę. Polskie służby informują, że czeski sąd drugiej instancji nie wyznaczył jeszcze terminu posiedzenia w tej sprawie.

Marek M. znieważał policjantów

42-letni Marek M. był poszukiwany w związku z zarzutami o znęcanie się nad partnerką, znieważanie funkcjonariuszy i prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Mężczyzna został w piątek zatrzymany w Czechach.

W grudniu 2023 roku krakowski sąd okręgowy wydał europejski nakaz aresztowania go. Ustalono, że mężczyzna przemieszcza się między różnymi krajami Unii Europejskiej, a w sprawę włączono europejską sieć współpracy policyjnej ENFAST.