Udusił, a następnie podpalił

Sąd aresztował na trzy miesiące 23-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 43-letniego Ukraińca w jednym z pustostanów w Gdańsku. Mężczyzna, by zatrzeć ślady, miał podpalić zamordowanego.

Sierżant sztabowy Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował, że funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego br. prowadzili śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku w sprawie zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów w Gdańsku.

Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany jeszcze wtedy sprawca najpierw za pomocą przewodu elektrycznego udusił 43-latka, a następnie podpalił pustostan uciekając z miejsca zdarzenia - dodał Pawłowski.

Reklama

Podejrzanemu grozi dożywocie

Tożsamość zamordowanego ustalono na podstawie badań DNA. Dzięki zeznaniom świadków oraz zapisom monitoringu udało się ustalić 23-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo. Na polecenie prokuratury mężczyzna został zatrzymany.

Usłyszał zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.