Ostatnio do śródmiejskiej komendy policji zgłosiła się zatroskana matka, informując, że jej 32-letnia córka nie powróciła do domu na noc.

Uwięził kobietę w piwnicy

Funkcjonariusze w trakcie rozległych działań operacyjnych trafili na jeden z bloków na ulicy Koszykowej, gdzie w piwnicy usłyszeli kobietę wołającą o pomoc. Po wyważeniu drzwi uwolnili ją i przewieźli do szpitala.

Reklama

Tego samego dnia, policjanci specjalizujący się w przestępczości przeciwko życiu oraz detektywi z działu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę powiązanego ze sprawą.

Reklama

Podejrzany podjechał samochodem pod budynek, gdzie przetrzymywana była kobieta, a podczas zatrzymania zachowywał się agresywnie wobec policjantów. Dodatkowo wyszło na jaw, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Został zatrzymany, noc spędził w areszcie

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Rejonowej Komendy Policji Warszawa I, gdzie po nocy w areszcie usłyszał zarzuty dotyczące uprowadzenia kobiety i naruszenia sądowego zakazu.

Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście nałożyła na niego dozór oraz zakaz zbliżania się do ofiary.

Do zdarzenia doszło w Warszawie / Policja