Sąd podjął decyzję ws. napastników

- Sąd Apelacyjny zmienił decyzję Sądu Okręgowego o wykonaniu ENA. Mężczyźni nie zostaną wydani stronie litewskiej. Decyzja odmowna wynika z tego, że w Polsce prowadzone jest postępowanie w którym postawiono zarzuty tożsame z tymi, które stanowiły podstawę do wydania ENA przez stronę litewską- powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Norbert Woliński. Dodał, że obaj mężczyźni przebywają obecnie w areszcie.

W kwietniu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z litewską policją zatrzymali dwie osoby podejrzane o atak na rosyjskiego opozycjonistę, do którego doszło w marcu na terenie Litwy.

Reklama

Jak dowiedziała się PAP, jedną z osób zatrzymano na warszawskim Gocławiu. W akcji brali udział policjanci z oddziału bojowego CBŚP; podczas zatrzymania użyto granatów hukowych.

Atak na współpracownika Nawalnego. Zatrzymano Polaków

Wcześniej o zatrzymaniu dwóch osób podejrzewanych o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, dokonany 12 marca w Wilnie, poinformował prezydent Litwy Gitanas Nauseda. Według litewskiej policji zatrzymani to polscy obywatele.