"Zatrzymanie złodziei oraz współpracującego z nimi pasera to efekt kilku miesięcy ustaleń, przesłuchań i sprawdzania faktów. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie" - mówi Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji. Dwóch złodziei już aresztowano, a trzeci złodziej i paser zostali objęci dozorem policyjnym.

Reklama

Pracownicy firmy kurierskiej ukradli paczkę z kartami pamięci, a później sprzedali je paserowi za 100 tysięcy złotych. Teraz kurierom grozi nawet 10 lat więzieni, a paserowi - pięć.

Paczka zniknęła z magazynu międzynarodowego portu lotniczego Katowice Pyrzowice w marcu tego roku. Magazyn był objęty monitoringiem, więc wykrycie sprawcy wydawało się kwestią czasu. Okazało się to jednak trudniejsze niż przypuszczano - obraz z kamery pokazał, że przesyłkę, wraz z innymi, długo przewożono wózkiem widłowym w różne miejsca, by trudno było dociec, co właściwie się z nią stało. W ten sposób sprawcy chcieli uniemożliwić wykrycie kradzieży, w razie kłopotów tłumacząc się pomyłką w transporcie lub zawieruszeniem się paczki w magazynie.