Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wielcy obecni i nieobecni na urodzinach Radia Maryja

5 grudnia 2011, 20:26
Na 20-lecie Radia Maryja do Torunia zjechały tysiące sympatyków. Tradycyjnie pojawili się także przedstawiciele prawicy. Solidarną Polskę reprezentowali m.in. Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Beata Kempa. Z PiS-u pojawili się, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Sobecka i Joachim Brudziński. Nie pojawił się natomiast prezes Jarosław Kaczyński.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
ojciec Rydzyk Kempa Ziobro Radio Maryja Kurski Kaczyńśki urodziny jubileusz Macierewicz
Reklama

Komentarze (78)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • tadeo
  2012-02-18 21:11
  NA CO TE GŁUPIE BABY LICZĄ. BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ. MNIEJ NIŻ ZERO.
  0
  zgłoś
 • Zabójca Bogów
  2011-12-07 14:37
  Wspaniałe komantarze --pięknie walczycie z tą ciemnotą wierzacych debili.
  Tylko ateizm !!! Bogowie na śmietnik historii i krzyz im w pupalka!!!
  0
  zgłoś
 • sowa
  2011-12-07 11:02
  Dyżurni opluwacze Ojca T.Rydzyka i Radio Maryja powtarzają jak papugi za przekaziorami bzdety i kłamstwa o tej rzetelnej,patriotycznej oddanej Bogu i Ojczyźnie.Rozgłośnie docenił Ojciec Święty Benedykt przekazując list gratulacyjny Ojcu Tadeuszowi za głoszenie ewangelii i umacnianie wiary Polaków i modli się aby to radio przyczyniło się do zwycięstwa dobra nad złem szerzącym się w naszym kraju.ks.abp Głódź w homilii dziękował Radiu Maryja za posługę Ojczyżnie i Narodowi utrwalając tożsamość,historyczną pamięć,dziedzictwo religijne,kulturalne i cywilizacyjne,zwrócił uwagę,że neobolszewia podnosi głowę,jątrzy ,atakuje i próbuje zburzyć ład polskiego życia.Ks.Arcybiskup przypomniał że radio Maryja działa legalnie na podstawie koncesji z KRRiT i uzyskało status nadawcy społeczneggo. Apeluję aby posłuchać tej rozgłośni i wyrobić sobie własne zdanie ,a nie opierać się i powtarzać kłamstwa i oszczerstwa.Polskojęzyczne przekaziory zainteresowały się tylko kto był,a kogo nie było na 20-leciu.
  1
  zgłoś
 • Zbig
  2011-12-07 09:25
  Ojciec Rydzyk pracuje dla ludzi i dla Polski. Dlatego jest tak znienawidzony. To jest cena jaką musi zapłacić za swoją pracę.
  0
  zgłoś
 • KATOLIK
  2011-12-07 04:50
  SEKCIARSTWO I BALWOCHWALSTWO

  PELEN TEKST Prof. Karol Tarnowski miesiecznik ZNAK wrzesien 2010

  W sekciarstwie katolicyzmu polskiego spod znaku księdza Rydzyka oraz pełzającej mentalności nacjonalistycznej i endeckiej jest coś straszliwego. Jest to bastion fanatyzmu i najbardziej znieważającej chrześcijaństwo postawy. Jej główną sprężyną jest bazujące na resentymentach zaślepienie zrastające się z poczuciem społecznej siły i "solidarności", która nic sobie nie robi z nauczania Kościoła wyrażanego wielokrotnie przez różne dokumenty i osobiste nauczanie Jana Pawła II. Dlatego staje się on łatwo - a właściwie jest od początku - narzędziem brudnej polityki i żądzy władzy, zwłaszcza ze strony partii, która bezwstydnie traktuje ów sekciarski "Kościół" jako narzędzie swojej politycznej walki
  0
  zgłoś
 • Ubek Rydzyk
  2011-12-07 04:49
  Ten Rydzyk to zaden ksiadz, raczej podejrzana postac , prawdopodobnie ubek podsycajacy ciemnote radiomaryjna aby sklocic Polakow z innymi narodami. Ubek Rydzyk!!!
  #
  0
  zgłoś
 • docent z IPN
  2011-12-07 00:49
  Tadeusz Rydzyk wyjechał do Niemiec, gdzie zaginął na kilka tygodni... I wrócił odmieniony. Założył radio o wymowie, którą można bez większych trudności określić jako nazistowską. Jego ataki stawały się szczególnie głośne w momentach, w których Polska miała szansę zdobyć silniejszą pozycję na arenie międzynarodowej - wstąpienie do NATO, do Unii Europejskiej... Można by go było uznać za zwykłego manipulatora bądź sekciarza, gdyby nie jedna ważna kwestia: jakimś cudem ksenofobiczne, antyrosyjskie radio otrzymało zezwolenie na budowę nadajnika w głębi Rosji, tak by docierać do Polonii na Syberii i w Kazachstanie. Nadajnika, którego budowę powinien zablokować zarówno rosyjski rząd, jak i Cerkiew, notorycznie oskarżająca Kościół Katolicki w Rosji o prozelityzm, czyli prościej mówiąc podbieranie wyznawców.
  Podejrzane? Ależ tak. Nawet pomijając pomniejsze fakty dotyczące "ojczulka" - jego zamiłowanie do podsłuchów, niejasne źródła finansowania jego rozgłośni i tajemnicze zaginięcie funduszy przeznaczonych na ratowanie symbolu niepodległej Polski - Stoczni Gdańskiej.
  0
  zgłoś
 • radio co ma ryja nadaje na wojskowych ruskich pasm
  2011-12-07 00:47
  Publikujemy nagrania z wykładu o. Rydzyka
  Prezydentowa to czarownica, która powinna poddać się eutanazji - tak dyrektor Radia Maryja mówi o Marii Kaczyńskiej i dodaje: - Mówiłem tak ostro, żeby wszyscy zareagowali.
  Nagrania zamieszczamy dzięki uprzejmości "Wprost".


  O. Rydzyk muzeum Holocaustu- O. Rydzyk do prezydenta: Jaki jest pana stosunek do polskiej historii? Bo dajecie na Muzeum Holocaustu niejeden hektar w Warszawie (...) A nie dajecie paru metrów na pomnik KL Warshau.


  O. Rydzyk o poglądach prezydenta- Gratuluję jednego, że pan wstrzymał ten marsz tych wszystkich zwichniętych, no kochających inaczej (...) To jest durne, chore, homo-niewiadomo.


  O. Rydzyk o Marii Kaczyńskiej- O. Rydzyk o Marii Kaczyńskiej: Ty czarownico!Tak mówić o eutanazji?! To sama się podłóż pierwsza!


  O. Rydzyk o "oszustwie PiSu"- Olejnikowa pluje mi w twarz i TVN też. A przecież tu idzie o fundamentalne sprawy: prawo do życia. Dlatego mówiłem mocno. Żeby wszyscy zareagowali. Powiedziałem nie tylko, że trzeba odróżnić prawdę od kłamstwa, a szambo od perfumerii, ale też, że PiS musi się pozbierać bo inaczej ludzie go wyplują.


  O. Rydzyk o rozmowie z prezydentem- Mogę wam powiedzieć. Spotkałem się z prezydentem. Ja nie nie chciałem. Bo po co mówię? Najpierw żeście mówili, że ja z KGB niby mam coś wspólnego... Ale biskupi namawiali.


  O. Rydzyk o swojej znajomości z Janem Kobylańskim- To co, że Kobylański dał 130 tys dolarów na tę budowę. To nie prawda co o nim mówią. Ja go bardzo szanuję. To jest szlachetny człowiek.
  0
  zgłoś
 • DOCENT Z ipn
  2011-12-07 00:46
  RYDZYK WYPELNIA PUTINOWSKA MISJE-MARZENIE PODZIALU POLSKI I KOSCIOLA W POLSCE


  Zbigniew Siemiątkowski, który w 2002 r. kierował UOP, a potem Agencją Wywiadu, odmawia odpowiedzi na pytanie, czy AW badała, jaki interes miała Rosja w ułatwianiu życia katolickiemu radiu z Polski: - Nie mogę, nie potrafię i nie chcę o tym mówić. To są szalenie delikatne sprawy - oświadcza Siemiątkowski. - Kilkakrotnie spotkałem się z Janem Nowakiem-Jeziorańskim. Dwa razy w obecności Zbigniewa Brzezińskiego i b. ambasadora Polski w USA Jerzego Koźmińskiego. Wiosną 2002 r. podczas jednej z takich rozmów Jan Nowak wyraził swój niepokój ideologią przekazywaną przez Radio Maryja. Zwracał uwagę, że jest to ideologia antynatowska, antyzachodnia i antyunijna, całkowicie niezgodna z polską racja stanu, tożsama natomiast z politycznymi interesami Rosji. Powiedział, że sprawa rosyjskich częstotliwości dla tej rozgłośni jest dla niego podejrzana - wspomina Siemiątkowski. Jeziorański po rozmowie z Siemiątkowskim miał się też spotkać w szerszym gronie z analitykami kontrwywiadu UOP.
  Fakt spotkań Jana Nowaka i Zbigniewa Brzezińskiego z Siemiątkowskim potwierdza ambasador Koźmiński. O szczegółach tych spotkań nie chce mówić.
  0
  zgłoś
 • ALME
  2011-12-07 00:45
  Sam Jaroslaw Kaczynski stwierdzil ze , cytuje “ o Rydzyk ma nadajnik pod Moskwa”. Nie klamal. Nie raz pislaem o nadajnikach p Rydzyka I jego powiazan z radzieckimi specsluzbami I prosze oto dowod na to. ZA ZGODA WLADZ FEDERACJI ROSYJSKIEJ, ORGANTADEUSZA RYDZYKA WYKORZYSTUJE NADJANIKI ZNAJDUJACE SIE NA POLUDNIU ROSJI (SAMARA I KRASNODAR). UMOWE Z ROSJANAMI TORUNSKA ROZGLOSNIA PODPISALA W 1997R. A RADIO WYKORZYSTUJE STRUCTURE NADAWCZA (MASZTY I SYSTEM ZASILANIA), ZARZADZANA W ROSJI PRZEZ SPOLKE RTRS (ROSYJSKA SIEC TELEWIZYJNA I RADIOWA), W CALOSCI NALEZACA DO ROSYJSKIEGO RESORT LACZNOSCI. STACJA DZIERZAWI TEZ WOLNE CZESTOTLIWOSCI OD NADAWCOW TELEWIZYJNYCH.RYDZYK ZA POMOC W SPRAWIE NADAJNIKOW GLOSNO DZIEKOWAL ROSYJSKIEJ AMBASADZIE. JEJ DELEGACJA POJAWILA SIE TEZ W1999 R. NA PRZYJECIU Z OKAZJI 8-LECIA DZIALANIA RADIA , gdzie sporowadzal do Polski niemieckie samochody zwolnione z oplat celnych. Umozliwialy mu to zaswiadczenia o darowiznach wystaiwne przez klasztor w ktorym mieszkal
  0
  zgłoś
 • KOWAL
  2011-12-07 00:45
  Agent Rydzyk przekazal polecenie poslusznemu sobie dzieki hakom otrzymanym z kgb, Jaroslawowi Kaczynskiemu. Obaj zastosowalitaktyke mydlenia oczu opinii publicznej i Premier prowadzil pozorne negocjacje koalicyjne z PO,a w tym samym czasie w Siedzibie Szatana w Moherowie powstawala Moherowa koalicja.
  Od kiedy dokladnie Tadeusz Rydzyk jest agentem rosyjskim trudno powiedziec, ale wszystko wskazuje na to,ze zostal zwerbowany w koncowej fazie Zwiazku Sowieckiego
  ZA ZGODA WLADZ FEDERACJI ROSYJSKIEJ, ORGAN TADEUSZA RYDZYKA WYKORZYSTUJE NADAJNIKI ZNAJDUJACE SIENA POLUDNIU ROSJI (SAMARA I KRASNODAR). UMOWE Z ROSJANAMI TORUNSKA ROZGLOSNIA PODPISALA W 1997 R.,
  A RADIO WYKORZYSTUJE INFRASTRUKTURE NADAWCZA (MASZTY I SYSTEM ZASILANIA, ZARZADZANA W ROSJI PRZEZ SPOLKE RTRS
  (ROSYJSKA SIEC TELEWIZYJNA I RADIOWA;, W CALOSCI NALEZACA DO RESORTU LACZNOSCI.
  STACJA DZIERZAWI TEZ WOLNE CZESTOTLIWOSCI OD NADAWCOW TELEWIZYJNYCH.
  OJCIEC RYDZYK ZA POMOC W SPRAWIE NADAJNIKOW GLOSNO DZIEKOWAL ROSYJSKIEJ AMBASADZIE.
  Jej delegacja pojawila sie tez w 1999 r. na przyjeciu z okazji 8-lecia dzialania radia...
  Rydzyk ma protektora...Rosje..!!!
  RYDZYK TEZ NAPEWNO MA Z KGB HAKI NA EPISKOPAT , ktory boi sie go smiertelnie i potulnie przyklaskuje.
  0
  zgłoś
 • KIEDY ???
  2011-12-07 00:43
  A kiedy skontroluje imperium Rydzyka i przekręty braci Kaczyńskich? KIEDY???
  0
  zgłoś
 • Wiesio13 bicz na PISiory
  2011-12-07 00:43
  Krzyz dalej bedzie symbolem nietolerancji, ciemnoty , glupoty i zabobonów dopóki nie dokonany radykalnych zmian. Nalezy wiec koniecznie

  1. Zerwac konkordat
  2. Zlikwidowac etaty kapelanów
  3. Zlikwidowac etaty katechetów
  4. Opodatkowac kler
  5. Znacjonalizowac majatek zagrabiony przez kler po roku 1989
  6. Wyprowadzic religie ze szkól
  7. Usunac krzyze z urzedów i szkól
  8. Uroczystosci panstwowe organizowac bez udzialu kleru
  9. Postawic przed sad wszystkich pedofilów w sutannach
  10. Wstrzymac dofinansowanie "dziel" Krk z kasy panstwa !
  0
  zgłoś
 • tadziu
  2011-12-07 00:42
  W roku 1986 do Tadeusza Rydzyka, ubogiego nauczyciela religii, usmiecha sie los. Przez macierzysty zakon zostaje wyslany na placówke misyjna do Niemiec. W miasteczku Balderschwang styka sie z katolicka rozglosnia radiowa Radia Maria International'. Dzialalnosc `radia' robi na nim wielkie pozytywne wrazenie bo jest skrajnie ksenofobiczne i nietolerancyjne. A poza tym miesza sie w polityke - te lokalna, i narodowa. Skutkiem tego jest ostra reakcje wladz (takze koscielnych), co doprowadza do karnego zamkniecia rozglosni. I w tym momencie otwiera sie klapka w mózgu redemptorysty. Juz wie, co bedzie robil i to na duzo lepszym gruncie. Juz ma cel w zyciu. Tylko pieniedzy nie ma na spelnienie marzen. Ale to nie problem dla czlowieka o jego pomyslunku i przebieglosci. Bez mala z dnia na dzien uruchamia biznes polegajacy na sprowadzaniu do Polski niemieckich samochodów (darowizny) z przeznaczeniem na cele kultu religijnego (sic!). Kilka lat pózniej bydgoska prokuratura wszczyna dwa sledztwa w tej sprawie. Jedno dotyczy falszerstw darowizn (dokumenty wystawial niemiecki klasztor, który goscil Rydzyka), drugie - kwestii nieuiszczania oplat celnych. Redemptoryscie zaczyna sie palic grunt pod nogami, ale skrajna prawica nie daje mu zrobic krzywdy, bo Rydzykowi urosly juz plecy. Oba postepowania zostaja umorzone, a prokuratorzy w uzasadnieniu pisza, ze nie dopatrzyli sie znamion czynu zabronionego. Gdyby jednak ktos chcial wrócic do sprawy i przejrzec sfalszowane dokumenty, to juz nigdy tego nie zrobi, bo kilkanascie kilogramów kwitów ginie bezpowrotnie w niewyjasnionych okolicznosciach. W tym samym czasie siedemnastoletni chlopiec zostaje skazany na trzy miesiace wiezienia za sfalszowanie pieczatki na szkolnej legitymacji. No tak, ale ów mlodzian to nie Rydzyk. Nawet nie ma na imie Tadeusz.
  Jest rok 1991. Redemptorysta zaklada Radio Maryja, które jest kalka jego niemieckiej fascynacji. W dokumentach zalozycielskich przedstawionych Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji figuruje zapis niebywaly. Otóz Tadeusz Rydzyk ustanawia sam siebie jednoosobowym organem nadzorczym, zarzadzajacym i UWAGA! - kontrolnym. Czegos podobnego KRRiT nie powinna nigdy zatwierdzic. A zatwierdza bez mrugniecia okiem! Godzi sie tez na taki handel: w zamian za rezygnacje z reklam, oczywiscie czysto teoretyczna (bo jak kazdy moze sie przekonac ogladajac chocby sporadycznie TV Trwam reklamy sa emitowane), zmniejszona zostaje o 80 procent ogólnopolska oplata koncesyjna. Czyli na starcie, nowy, samozwanczy dyrektor stacji dostaje w prezencie ponad 6 milionów zlotych. 117 lokalnych koncesji na czestotliwosci (Krajowa Rada przyznaje je redemptoryscie hurtowo) zlozonych do kupy pokrywa niemal 90 procent powierzchni kraju. Przypominam, ze redemptorysci jako jedyna sekta mogla bez przeszkód dzialac w bylym ZSRR i jako jedyna byla wspierana materialnie przez sowieckie rzady. Przekazanie ojcu Tadeuszowi czestotliwosci i nadajników KGB jest chlubna kontynuacja tej wspólpracy.
  RM zaczyna nadawac i juz na wstepie zdobywa milion sluchaczy. Glównie wiejskich, powyzej 60 roku zycia.
  Zaczyna jednak - jak sie wydaje - brakowac pieniedzy, wiec Rydzyk sprowadza z Niemiec dwa luksusowe mercedesy, jakoby podarowane stacji, które zostaja sprzedane na pniu. Oba, znów jako przedmioty kultu, sa zwolnione od cla i podatku. `Dokumenty na auta sa falszywe' - informuja prokurature celnicy. I tu mamy powtórke z rozrywki - prokuratura wszczyna sledztwo i... - zaraz je umarza `ze wzgledu na niestwierdzenie zaistnienia czynu zabronionego'. Kolejne sledztwo dotyczy wywozenia z kraju, bez stosownego zezwolenia, ogromnych sum pieniedzy (w gotówce! W torbach i walizkach!), ale sledczy nadal jakos traca zapal i serce do drazenia tematu, który ginie gdzies w przepastnych szafach prokuratury.
  0
  zgłoś
 • ojciec Tadziu
  2011-12-07 00:41
  W roku 1996 o Radiu Maryja robi sie naprawde glosno. Oto Tadeusz Rydzyk namawia sluchaczy Radia Maryja do golenia glów (doslownie) tym poslom, którzy glosowali lub w przyszlosci beda glosowac nad liberalizacja ustawy antyaborcyjnej. `Tak samo jak golono glowy hitlerowcom!' - krzyczy redemptorysta.
  Tego wydaje sie za duzo nawet dla niektórych politycznych opiekunów Radia. Torunska prokuratura wszczyna sledztwo z urzedu, stawiajac Rydzykowi zarzut lzenia naczelnych organów panstwa i namawiania do przemocy, czyli do przestepstwa. Dyrektor dostaje szesc kolejnych wezwan na przesluchanie. I co? I w swojej sztandarowej audycji `Rozmowy niedokonczone' kpi w zywe oczy z tych `nedznych usilowan', i ani razu nie stawia sie w prokuraturze. Wobec tego przed brama RM pojawia sie policja z nakazem doprowadzenia redemptorysty. Ten jednak ma swoich ludzi w organach scigania i uprzedzony kilka dni wczesniej o akcji organizuje odsiecz. Policjanci zderzaja sie z tlumem kilkuset rozmodlonych sluchaczek (zwiezionych do Torunia autokarami z calej Polski) oraz kilkudziesiecioma najbardziej znanymi i gniewnymi aktywistami Narodowego odrodzenia Polski i Mlodziezy Wszechpolskiej. Obroncy Rydzyka spiewaja religijne piesni, w rekach trzymaja podobizny papieza i obrazy Matki Boskiej. Atak na zakonnika jest atakiem na `najwieksze swietosci'.
  Pod nakazem widnieje podpis jednej z torunskich prokuratorek, wiec z tlumu padaja propozycje, aby powiesic kobiete na latarni (jeszcze dlugo pózniej na adres domowy pani prokurator beda przychodzic listy z pogrózkami i zyczeniami smierci).
  Policja jest bezradna i odstepuje od planowanych czynnosci. Niedlugo pózniej torunska prokuratura umarza sledztwo ze wzgledu na (nie zgadniecie)... na `znikoma szkodliwosc spoleczna czynu'.
  Cóz, prokuratorzy wiedza, co robia, bo teraz Rydzyk to juz nie jest ten sam Rydzyk co kiedys. Radio Maryja dzien i noc promuje 30 kandydatów na poslów i wszystkich 30 wprowadza z list AWS. W ten sposób radiowy guru staje sie quasi - przywódca partii z calkiem liczna reprezentacja parlamentarna. Czyzby zakonnik mial ambicje polityczne? Chodzi raczej o cos innego.
  Oto w tym samym czasie (1997 rok) Tadeusz Rydzyk rozpoczyna slynna zbiórke pieniedzy `na ratowanie stoczni'. Bez zezwolen. Bez kontroli. Bez potrzeby rozliczenia sie. Z anteny RM co kilkanascie minut nadawane sa blagalne apele odwolujace sie do patriotyzmu, do polskosci i do Zawsze Dziewicy, wiec do Torunia plynie rzeka pieniedzy. Z Polski i z zagranicy. Szacuje sie, ze do rozglosni wplywa kilkadziesiat milionów dolarów i póltora miliona swiadectw udzialowych NFI wartych 120 milionów zlotych.
  Takie pieniadze rzeczywiscie uratowalyby upadajace stocznie, wiec ich zwiazkowcy (w tym `S') ze lzami wdziecznosci dziekuja Rydzykowi i... niesmialo prosza o przekazanie srodków. `NIE DAM WAM, BO BYSCIE WSZYSTKO PRZEZARLI' odpowiada oslupialym stoczniowcom `dobroczynca'.
  Nikt, zadna kontrola, zaden NIK, zaden Urzad Kontroli Skarbowej nie pojawia sie w Toruniu po tym niebywalym w skali swiatowej przekrecie. Ale przeciez pojawic sie nie ma prawa, skoro u wladzy sa ludzie ojca dyrektora, których kariera moze prysnac jak banka mydlana po jednej nieprzychylnej radiowej audycji. Nie ma chetnych do poniesienia ryzyka.
  Tymczasem ogromne pieniadze maja posluzyc zbudowaniu imperium Rydzyka. Juz nie jakiejs tam jednej rozglosni, lecz prawdziwej potegi medialnej. Powstaje finansowa odnoga koncernu o nazwie Lux Veritatis. Dzialalnosc rozpoczyna `Nasz Dziennik', a wkrótce - telewizja `Trwam' (najwieksze studio telewizyjne w Polsce). No i oczko w glowie zakonnika - Wyzsza Szkola Kultury Spolecznej i Medialnej. Nawiasem mówiac nazywanie tej wylegarni piewców rasizmu i ksenofobii Wyzsza Szkola to oczywiscie duzy zart..cdn.
  0
  zgłoś
 • PIS-dzielcy
  2011-12-07 00:41
  Ciekawe ze zarzucają o.dyrektorowi zwiazki z KGB, ze Stasi itp a on nic...dlaczego nie wezwie swoich "oszczerców" do sądu !? Czyzby miał cos do ukrycia i bał sie ze moze wyjsc na swiatło dzienne !? Ojcze dyrektorze ucisz swoich przesladowców, postaw ich przed sądem...czekamy !
  0
  zgłoś
 • pis-OWCA
  2011-12-07 00:40
  ---re szatan dziala---podaj przyklad jak rydzyk pomaga ludziom starszym---moze otworzyl za ich przeslane pieniadze hospicjum-NIE--moze jais dom spokajnej starosci-NIE--moze jakies punkty wydawania posilkow osobom biednym-=NIE--a moze zrobil COKOLWIEK DLA LUDZI STARYCH BIOEDNYCH CZY CHORYCH__NIC NIE ZROBIL--NIC---za to jezdzi majbachem---wybudowal SPA i TERMY--CIEKAWE CZY STARSI I ZCHOROWANI LUDZIE KTURZY TO ZFINZNSOWALI BEDA MOGLI Z TEGO SPA KORZYSTAC ZA DARMO--ZALOZYMY SIE ZE RYDZYK KAZE TYM ZCHOROWANYM LUDZIOM PLECIC!!!
  0
  zgłoś
 • jak
  2011-12-06 21:45
  myslisz ze jak dasz pieniadze rydzykowi to pojdziesz do nieba .zapamietaj baranie jesli by to byla prawda w niebie byli by sami bogaci jesli to niebo istnieje.Najpewniesze sa robaki i lepiej abys sie ztym pogodzil to jest naprade koniec.Wydaj te pieniadze lepiej na jedzenie i na lekarstwa.Skad mialby taki zakonnik wiedziec ze jest niebo przeciez on jest takim samym czlowiekiem jak ty ,i tak samo boi smierci.Gdy bedzie umieral a wierzy sad ostateczny to bog go ukarze za wyludznie pieniedzy od chorych biednych.
  0
  zgłoś
 • MIS
  2011-12-06 21:21
  Papież Polak był niestrudzonym pielgrzymem, który podczas swoich wizyt duszpasterskich w tak wielu miejscach świata, odwiedzał niemal wszystkich: władców i ubogich. WSZEDŁ DO SYNAGOGI I DO MECZETU… NIGDY JEDNAK NIE ZŁOŻYŁ WIZYTY W SIEDZIBIE RADIA MARYJA W TORUNIU...
  Jak wielokrotnie jasno stwierdzał Jan Paweł II, w autentycznym rozumieniu katolicyzmu nie ma miejsca na antysemityzm. Mam nadzieję, że o. Rydzyk otrzyma od swoich zwierzchników możliwość wycofania się z życia publicznego i skorzysta z tego, by zbadać sumienie w tej sprawie

  Ojciec Rydzyk w programie telewizyjnym powiedzial, ze Jacek Kuron jest odpowiedzialny za zbrodnie stalinowskie. Na antenie rozglosni padaly oskarzenia pod adresem Hanny Gronkiewicz-Waltz o to, ze "jest Zydowka i wyszla za maz dopiero niedawno".

  W kompromitujących nagraniach ojciec Rydzyk uznał m.in., że "sprawa Jedwabnego służyła tylko temu, by środowiska żydowskie mogły wyłudzić od Polski 65 mld dolarów". "Panie prezydencie: przyjdą do pana i powiedzą: proszę mi oddać ten skafander. Ściągaj spodnie. Dawaj. Buty dawaj" - radził Lechowi Kaczyńskiemu
  0
  zgłoś
 • waldek
  2011-12-06 20:53
  Łgarze spod gwiazdy krasnej!!
  PLATFUSOWE słudzy!
  Bijcie się w piersi własne
  i wara wam od cudzych.

  Jeśli pozwolisz by robactwo się rozmnożyło-rodzą się prawa robactwa-platfusy są tego najlepszym przykładem.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama