Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Rekordowy czas przejazdu Pendolino do Gdańska. Pasażerowie: Buja na zakrętach [ZDJĘCIA]

5 grudnia 2014, 14:15
Start po godzinie 9, meta tuż przed południem. To była pierwsza od wielu lat, tak szybka podroż pociągiem ze stolicy do Gdańska.
Start po godzinie 9, meta tuż przed południem. To była pierwsza od wielu lat, tak szybka podroż pociągiem ze stolicy do Gdańska. / PAP / Leszek Szymaski
Pendolino już wkrótce zacznie regularnie kursować na polskich torach. By pokazać, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, szefowie PKP zaprosili na pokład pociągu jadącego do Gdańska dziennikarzy. Choć skład pobił rekord czasu przejazdu, to jednak nie wszyscy byli zadowoleni.
Reklama
Reklama
Tematy:
Pendolino zdjęcia Pendolino pociągi Pendolino zdjęcia ze środka Pendolino kursy Pendolino szybkie pociągi Pendolino na torach

Powiązane

Reklama

Komentarze (70)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • voiceinthedesert
  2015-04-21 22:07
  Absolutny brak zdrowego rozsądku, kupować pociąg tak drogi i nie dostosowany do zubożałych i roztrzęsionych polskich torów! Po co to? Normalnie, ludziom się nie spieszy i wola jechać wolno i ostrożnie. A tą grupę spieszących się można tanio i bezpieczniej przewozić helikopterami!
  0
  zgłoś
 • kajot551
  2014-12-24 13:42
  FIRMA PRODUKUJACA PENDOLINO I WAGONY METRA W 14 KRAJACH MA ZARZUTY KORUPCJI -DLATEGO W POLSCE KRAJU MAFII PO I PITERY KWITNA INTERESY DLA SWOICH ,A PROPAGANDA POpierajacych mafie MEDIA GW,TVN I WCISKAJA ZE TO DLA NARODU LUKSUS NIEZBEDNY
  0
  zgłoś
 • aK
  2014-12-12 17:58
  Fajna prędkość, PESA z Bydgoszczy na krótkich trasach jedzie dzisiaj 150 km/h.
  0
  zgłoś
 • kopaczka
  2014-12-11 19:42
  Buja buja bo to bujda na resorach
  0
  zgłoś
 • well
  2014-12-11 10:09
  Przecież to nie jest Pendolino bo nie posiada wózków wychyłowych.Jest to wersja zubożona i przepłacona i prasa nie powinna używać tej nazwy.
  0
  zgłoś
 • Elf
  2014-12-10 12:12
  Pendolino to obraz skrajnej głupoty naszych decydentów i ich chorej wyobrażni,okazuje sie ,że Polska od lat rzadzą ignoranci ambitni ignoranci a zaczęło się od słynnego Fergusona w czasach PRL ,ta zła passa rzadzacych trwa nadal mimo zmiany szyldu wg.zasady zastaw sie a postaw sie dlatego mamy m.in F 16 czy rzeczone Pendolipę !!
  0
  zgłoś
 • rybka
  2014-12-08 11:59
  Myślałem ,że dowiem się czegoś konkretnego na temat tego przejazdu,ale jak to bywa u nas głos zabierają PiSopolitolodzy od klozetów,którzy nie mają żadnego pojęcia o tej dziedzinie.Myślę ,Jarek zacznie wyrzynać swoją watahę głupków i umieści ich w odpowiednich "ośrodkach"edukacyjnych dla swoich zwolenników.
  0
  zgłoś
 • ,solo
  2014-12-08 11:26
  ~railwayman
  nie bądźcie dzieci a prowizja z tej firmy najlepsza/10% 30 baniek,gdzie tyle zarobisz brutto bez podatku?
  0
  zgłoś
 • pULCHERIA
  2014-12-07 17:18
  Jestem pewna ,że Robnad przewyższa i to znacząco swoją mocą intelektu i geniuszu znanego prezesa genialnego dryblera .
  0
  zgłoś
 • Robnad czy jakoś tak ?
  2014-12-07 14:49
  Czy Ronbnad to jest taki mały wisiorek z męskiego krocza ? Bo fiutem TO TRZEBA POTRAFIĆ BYC !
  0
  zgłoś
 • nina
  2014-12-07 13:13
  Przy tych pociągach tory powinny być ogrodzone, jak we Włoszech. Bo inaczej jakieś biedne, duże zwierze, które stanie na torach - wykolei ten pociąg, przy jego chybotliwości.
  0
  zgłoś
 • chmyz
  2014-12-06 22:33
  Miał być mowa o pendolino, a Wy tylko pindolicie nic więcej - do rzeczy panowie
  0
  zgłoś
 • Wojciech J.
  2014-12-06 15:17
  Jan z Kujaw - obie fabryki dopiero od mniej więcej 4 lat produkują tabor wyłącznie podmiejski i tramwaje. Ponoć z taborem dla DB PESA ma problemy z awaryjnością. Więc za wcześnie stawać im w konkury z ALSTOM, firmą która produkuje od ponad 40 lat francuskie TGV i ogólnie tabor dużych prędkości.
  0
  zgłoś
 • Wojciech J.
  2014-12-06 15:13
  kolo nie pindolo - nie dziwię się że zarabiacie tam ochłapy. I powiem ci - pieprz się ze swoim polskim tanim taborem. Dlaczego tani ? Bo tacy jak ty frajerzy właśnie zarabiają g... a nie pensje. Ciężko ci i tobie podobnym zrozumieć dlaczego głównie młodzież emigruje na stary Zachód ? Emigrują do wyższych cen, ale i wyższych płac. Bo tam ludzi płaci się PENSJE i dlatego towary i usługi są tam droższe. Jednak po uiszczeniu tego co potrzebne (świadczenia, żarcie, podatki, inne niezbędne) zostaje tam u ludzi na inne rzeczy min. x5 tego co na inne może przeznaczyć polska rodzina ze swoimi ochłapskimi pensyjkami. Norwegów (w tym Polaków z mieszanych rodzin z nimi) z ich wysokimi cenami ale i płacami latem spotkasz niemal na całym świecie jak byczą się na wakacjach, a Polacy co ? Na zmywakach.
  0
  zgłoś
 • Wojciech J.
  2014-12-06 15:01
  Do Pisiorków - nie zadawajcie głupich pytań o PESA i NEWAG - bo na razie robią tabor podmiejski i sobie to uświadomcie. A w dodatku PESA ma problemy ze składami robionymi dla Niemców. Więc niech najpierw opanują sztukę produkcji taboru podmiejskiego i tramwajów a nie stawanie w konkury z ALSTOM-em, tym ALSTOM-em co robi francuskie TGV.
  I może 20 Pendolinom jakie kupiło PKP IC (a nie jakieś tam PO) dajcie legitymacje członkowskie partii Tuska jak Wam stają one w gardle.
  Bujanie - panowie redaktorzy, nie przyjmuję tego do wiadomości, bo sam muszę się o tym przekonać.
  Karol Trammer - czego się Pan spodziewał ? UFO ? Taką samą ciasnotę miałem w bezprzedziałowym wagonie Deutsche Bahn (DB) w składzie pociągu IC Berlin - Amsterdam, gdzie zaraz za Berlinem zanim wszyscy siedli było trochę zamieszania. Pan zapomniał o skrajni i jak szeroki może być pociąg ? I Pan mienisz się dziennikarzem transportowym ? Lampki - w tej materii polscy producenci niby dla Pana mieliby być gorszymi ? Ma Pan kompleksy ? Chyba wszyscy robią to mniej więcej to samo. Nie lubię narzekania, ale też nie popadam w zachwyt - ot dalekobieżny ezt większej prędkości i nic więcej.
  0
  zgłoś
 • Wojciech J.
  2014-12-06 14:39
  Pendolino na linii Kraków - Katowice musi dostosować się do kiepskich parametrów infrastruktury, więc to nie jego wina.
  0
  zgłoś
 • Wojciech J.
  2014-12-06 14:37
  railwayman - nie gadaj głupot facet. NEWAG i PESA robią tabor dla kolei podmiejskich, z którym ponoć są problemy, a mianowicie ta druga firma z taborem produkowanych dla Niemców.
  Śmieszy mnie twój login wskazujący iż ma się do czynienia z "mikolem" (miłośnikiem kolei) a właściwie zwykłym nieukiem, co nie sprawdzi w necie wiadomości przed napisaniem postu.
  0
  zgłoś
 • brawo,BRAVO,bravissimo!!!
  2014-12-06 10:45
  Nadszedł dzień triumfu tuskizmu-nowakizmu
  nad skompromitowanym doszczętnie
  kaczyzmem-macierewiczyzmem.
  Partia i rząd ludowy jeszcze raz otwierają oczy wszystkim tym,
  którzy zwiedzeni ordynarną propagandą podżegaczy
  wojennych spod znaku PiS dali się ponieść fali
  krytykanctwa i braku wiary w moc sprawczą Biura Politycznego.
  Pociąg Pendolino jak rakieta Jurija Gagarina przeciera szlaki
  modernizacyjne nie tylko w naszej eurosocjalistycznej ojczyźnie
  ale i w całej Europie kładąc kres epoce zabobonu i wstecznictwa.
  W chwili gdy faszystowskie bojówki
  Kaczyńskiego zbroją się do podpalenia młodej polskiej demokracji
  i zawłaszczają narodoweświęto 13 grudnia,
  kierownictwo Partii wraz z awangardą ludowego dziennikarstwa
  zdają relację ztego epokowego zwycięstwa
  woli naszych ukochanych przywódców.
  Towarzyszka Ewa Kopacz może być
  dumna z jakości przekazu kierowanego do społeczeństwa,
  które przecież w wielu aspektach nie
  dorosło jeszcze do przyjęcia tej wspaniałej informacji.

  Niech żyje Partia,
  niech żyje tow.Tusk,
  niech żyje Pendolino!
  0
  zgłoś
 • marco-@Wiesio13 bicz na PISmatołki2014-12-06 08:46
  2014-12-06 10:16
  Gdyby PiS przyjął złodziejskie standardy PO to może i zdobyłby władzę. Tylko po co? Albo ma się kręgosłup moralny albo nie. A PiS ma. Dlatego na nich głosuję. Kaczyński to mądry polityk. Każdy inny politycznie byłby skończony gdyby media mające dostęp do najszerszej grupy odbiorców dzień i noc go atakowały. A PiS nie przegrywa wyborów, jest ciągle drugą siłą polityczną w Polsce. a ostatnie nawet wygrał. Wiesiu możesz sobie wierzyć,że PKW podała w trakcie tzw. liczenia głosów,właściwy wynik z 80% komisji wyborczych w świętokrzyskim, nie mając stamtąd ani jednego protokołu z żadnej komisji, a tak było.
  0
  zgłoś
 • Roman
  2014-12-06 09:59
  Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że InterCity juz od dawna jeździ z prędkością 160km/h i to z lokomtywą EP09. O róznicy w cenie nie wspomnę
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama