Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej TVP S.A. podjęto uchwałę „w sprawie postępowania konkursowego na Członków Zarządu VII kadencji, w tym Prezesa Zarządu, Spółki Telewizja Polska S.A.”

Zgodnie z przyjętym przez radę harmonogramem za tydzień ruszy konkurs dla kandydatów na trzech członków zarządu Telewizji Polskiej. Rada odrzuciła tym samym apel przewodniczącego KRRiT o zredukowanie zarządu TVP do jednej osoby. Zdaniem Jana Dworaka jednoosobowy zarząd oznaczałby sprawniejsze zarządzanie firmą i większą odpowiedzialność za podjęte decyzje.  Przepisy tego jasno nie określają, mówią o tym, że zarząd spółki mediów publicznych może liczyć od jednej do trzech osób. Ostateczną decyzję podejmuje więc rada nadzorcza.

Warunki postępowania zostały określone w ogłoszeniu o konkursie, które będzie opublikowane w dzienniku „Rzeczpospolita” 30 marca 2015 r. oraz tego samego dnia na stronie Biuletynu Informacji Publicznej TVP S.A.

 - Zgodnie z uchwałą RN aplikacje konkursowe będzie można składać do 24 kwietnia do godz. 16.00 - czytamy w oświadczeniu spółki.

Kadencja obecnego zarządu TVP kończy się w kwietniu 2015 roku. Ale na Woronicza nikt nie oczekuje rozstrzygnięcia konkursu przed majowymi wyborami prezydenckimi. Stary zarząd najpewniej będzie kierował spółką do czerwca.

Od wiosny 2011 roku TVP kierują trzy osoby: Juliusz Braun, Bogusław Piwowar i Marian Zalewski.

Prezes Braun już zapowiedział, że będzie się ubiegał ponownie o fotel prezesa TVP w czasie telewizyjnej Wigilii z pracownikami.

Wśród jego potencjalnych rywali wymieniało się w mediach Agnieszkę Odorowicz, obecnie szefująca w PISF czy Edwarda Miszczaka, członka zarządu i dyrektora programowego TVN. Ten ostatni zaprzeczał, jakoby stanowiskiem był w ogóle zainteresowany. CZYTAJ WIĘCEJ >>>