Zbigniew Ziobro zwracając się do kilkuset uczestników konwencji podkreślił, że to właśnie polityka prorodzinna, a nie wydłużanie wieku emerytalnego, jest sposobem na kłopoty ekonomiczne kraju. Scenariusz grozy, jaki zarysował Donald Tusk mówiąc, że w roku 2050 będzie nas o 20 mln mniej i będziemy najstarszym społeczeństwem w Europie, nie musi się spełnić. Ale potrzeba odwagi i wyjścia naprzeciw potrzebom rodziny - dodał europoseł.

Nawiązał też do wyniku wyborczego Platformy Obywatelskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych. Platforma nie tylko wygrała wybory i poprawiła wynik, ale też +wypączkowała+ niejakiego Palikota. To wymaga zmiany, powiewu nowej energii - podkreślił lider SP.

Obecny na opolskiej konwencji poseł Ludwik Dorn stwierdził, że Solidarna Polska ma być drugim płucem prawicy. Nędzna jakość rządów PO powoduje, że z szafy wypadają trupy - bezrobocie, ustawowe buble. A najsilniejsza partia opozycyjna nie rośnie w siłę. Dlatego potrzebne jest drugie płuco, by zablokować lewicę z błaznem Palikotem na czele i dać szansę prawicy - podkreślił Dorn.