Kanibale w rękach policji. Zjadali mózgi ofiar

X

Członkowie krwiożerczej sekty, którzy zjadali mózgi i genitalia ofiar wpadli w ręce policjantów z Nowej Gwinei. Te "przysmaki" miały zapewnić im nadnaturalne moce.

Policja papuańska aresztowała 28 członków pewnej sekty podejrzanych o zamordowanie siedmiu osób w celu zjedzenia ich genitalitów i mózgów, co - zgodnie z wyznawanymi przez nich zabobonami - miało im zapewnić ponadnaturalne moce - poinformowały lokalne media.. Jak podaje papuański dziennik "The Nation", we wtorek rozpoczął się w sądzie okręgu Madang na północy Papui-Nowej Gwinei proces członków sekty.

Liczy ona około tysiąca członków i działa w głębi kraju, na trudno dostępnym płaskowyżu zamieszkanym przez bardzo prymitywne, zabobonne plemiona. Mieszkańcy tej części kraju wierzą na ogół, że winę za każdą śmierć, chorobę lub nieszczęśliwy wypadek ponoszą osoby posługujące się czarami - czytamy w raporcie na ten temat opracowanym przez Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka.

Według lokalnego oddziału Amnesty International, tylko w jednym, 2008 roku, doszło we wspomnianym regionie Papui-Nowej Gwinei na tle tych przesądów do co najmniej 50 zabójstw. 

Udostępnij na Facebooku
Źródło: PAP
  • ~hm?
   2012-07-13 20:29
   Ciekawe, który pierwszy się wyrywał, żeby pęto opierdzielić.
  • ~moda wraca
   2012-07-13 23:03
   ludozerstwo to stary zwyczaj kiedyś bardzo modny
  • ~tusk płaci kość fiołom
   2012-07-13 23:04
   sekty były od poczatków ludzkości tylko panstwo nie płaciło jak dzis na sekty
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.