Lista najbogatszych Rosjan. Oto najwięksi krezusi ze Wschodu

| Aktualizacja:
X

Aliszer Usmanow jest najbogatszym Rosjaninem. Listę 200 rosyjskich miliarderów opublikował magazyn Forbes.

Usmanow choć stracił w ciągu roku prawie miliard dolarów, to wciąż z ponad 17 miliardami zajmuje pierwsze miejsce na ekskluzywnej liście bogaczy. Jego spółka "Metałłoinwest" według analityków ma się dobrze. Na drugim miejscu znalazł się współwłaściciel "Alfa - group" Michaił Fridman. Jego majątek analitycy ocenili na 16,5 miliarda dolarów. Na trzecim miejscu jest Leonid Michelson, współwłaściciel firmy "Nowateka". Jego majątek wyceniono na ponad 15 miliardów dolarów. 

>>>Lista najbogatszych Rosjan

Rosjanie nie są zaliczani do ścisłej, światowej czołówki miliarderów. Jednak szczycą się tym, że znaleźli się w pierwszej dziesiątce państw, w których jest najwięcej bogaczy. Natomiast Moskwa zajmuje pierwsze miejsce wśród miast, w których mieszka największa liczba dolarowych miliarderów.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~ola
   2013-04-18 12:25
   Najwięksi Krezusi? Czy raczej najwięksi złodzieje?
  • ~Mark Twain
   2013-04-18 11:42
   Miliardy...i ciagle zycie w nieustajacym stresie o wlasne bezpieczenstwo.
   Ciagle pod opieka ochraniarzy.
   Najgorzej gdy sie ma ochrone i zna np.jak wygladala smierc Indiry Ghandi -premiera Indii -podziurawionej jak sito z automatow wlasnych ochraniarzy.
  • ~oszolom-z-radia-maryja
   2013-04-18 11:17
   złodzieje..
  • ~W Polsce tez zlodzieje rzadza
   2013-04-18 13:32
   W Polsce zlodziejem jet tez tzw krezus
  • ~Karol
   2013-04-18 14:44
   Ale tak naprawdę to największy majątek ma Władimir Putin.
  • ~Оксана Кали-Гали
   2013-04-18 15:56
   Putin jest sola w oku Zachodu i co za tym idzie Polski.
   Obecnie rządy państw kontrolują światowe rezerwy paliwa. W Rosji w czasie bezprzykładnego w historii okradania mienia narodowego przez oligarchów, uwłaszczających się na mieniu państwowym, nie płacących podatków państwowych i przekupujących władze, KGB ratowało sytuację osadzając na stanowisku premiera/a później prezydenta/ pułkownika Wladimira Putina, którego teza dyplomowa była na temat strategicznego posługiwania się paliwem.
   Wówczas został zaaresztowany, najbardziej prominentny oligarcha, własciciel Jukosu Chodorkowski, który m.in. przekupywał deputowanych Dumy i starał się za 200 milionów dolarów otrzymanych od Rotschild’a z Nowego Jorku, przejąć przemysł naftowy wartości około 20 miliardów dolarów a także kandydować w wyborach na prezydenta Rosyjskiej Federacji – państwa, które ma największe zasoby na świecie gazu ziemnego. Od lat Chodorkowski jest w więzieniu, a Rotschild stara się bezskutecznie o zwrot 200 milionów dolarów.
   Chodorkowski to oprócz gigantycznych defraudacji i korupcji politycznej jeszcze coś.
   Szef Jukosu d/s bezpieczeństwa Aleksiej Piczugin został skazany na dozywocie za zlecenie kilku morderstw. Udowodniono mu 5 zabójstw i kilka usiłowan.
   Zabici to: Władimir Pietuchow, burmistrz Nefteyuganska, który chcial aby Jukos płacił podatki, małzeństwo Gorinów, Sergiej Gorin był menagerem w Bank Menatep założonym przez Chodorkowskiego, Walentyna Korniejewa, która nie chciała pozbyc sie udziałów w Banku Menatep, Nikołaj Fiedotow , szofer Jewgienija Rybina, który był faktycznym celem zamachu. Mr Rybin złozył do sadu kilka pozwów przeciwko Jukosowi, m.in. o zwrot 100 mln USD.
   To tak w skrócie charakterystyka bohatera Zachodu i oczywiscie Polski Chodorkowskiego.
  • ~vp
   2013-04-18 15:19
   Rosja od wieków zaskakuje ! Jeśli tylko w ten sposób ,niech czyni to dalej.
  • ~Анфиса Долгорука
   2013-04-18 14:54
   Po prostu za Jelcyna i Czubajsa rozkradli majatek państwowy ZSRR bo byli akurat przy korycie.
  • ~benek
   2013-04-18 18:43
   jeden w lakierkach na dziesiec milionow w walonkach, polecam ogladac ten "dobrobyt" na zywo
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.