Brytyjskie media ujawniły nazwiska czworga mieszkańców Wysp Brytyjskich, które znalazły się wśród ofiar katastrofy airbusa linii Germanwings. Są wśród nich pochodząca z Hiszpanii żona i syn Polaka z Manchesteru.

Brytyjskie MSZ zwlekało z ujawnieniem nazwisk ofiar do momentu powiadomienia wszystkich krewnych. Minister spraw zagranicznych Philip Hammond tłumaczył jeszcze dzisiaj po południu, że lista pasażerów samolotu Germanwings wymagała wielokrotnego sprawdzenia. Teraz jednak ujawniono personalia.

Polak z Manchesteru, który stracił żonę i syna, wyjaśnił, że polecieli oni do Hiszpanii na pogrzeb w rodzinie. Przyznał, że śmierć żony i dziecka to dla niego ogromna strata.

Pozostali dwaj Brytyjczycy, którzy zginęli w wypadku to student i biznesmen. Premier David Cameron przekazał dziś kondolencje rodzinom ofiar.

Do katastrofy Airbusa A320 niemieckiej linii Germanwings doszło wczoraj przed południem we francuskich Alpach. Samolot leciał z Barcelony do Duesseldorfu. Zginęło 150 osób - wszystkie znajdujące się na pokładzie w momencie katastrofy. Wśród ofiar niemal połowa to Niemcy.

Dziś miejsce tragedii odwiedziła kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Francois Hollande oraz premier Hiszpanii Mariano Rajoy. 

Zobacz zdjęcia z miejsca katastrofy i przeczytaj najważniejsze ustalenia dotyczące tragedii Airbusa 320: