Trump straszy, europejski biznes w tarapatach. Za interesy z Iranem grożą miliardowe kary

Biznes ze Starego Kontynentu obawia się losu swoich interesów w Iranie. I miliardowych kar.

wróć do artykułu
  • ~Mark Twain
    (2018-05-16 09:26)
    Wniosek z tego jest prosty. To nie z Iranem a z USA nalezy minimalizowac wspolprace gospodarcza. Ciagle straszenie konsekwencjami ekonomicznymi niezadowolonego "partnera" zza oceanu powinno dac asumpt do glebszych przemyslen w Europie.
  • ~tarantula
    (2018-05-16 09:01)
    Nie bardzo to rozumiem. Grożą sankcje, nałożono ogromne kary. Tryb bezosobowy. KTO ? Prezydent USA w obronie Izraela chce odstraszyć Europę od handlu z Iranem ?! Chyba polityką USA kieruje jego zięć, "polskiego" pochodzenia.
  • ~Laszlo
    (2018-05-16 08:44)
    Trump trochę rządzi jak małe dziecko. Myśli, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Bardzo rozczarował.
  • ~Trump ,Orban ,Kaczynski ,najlepszymi przywodcami
    (2018-05-16 10:10)
    Trump to przywodca z krwi i kosci. Nie kuca ,tylko bierze byka za rogi.Te wszystkie "rozsadnie i pokojowe negocjacje pozwalaly rezimom na potajemne realizacje swoich niebezpiecznych planow.Dzieki Trumpowi ,ekspansja Rosji zatrzymana, Kim Dong Un,grzeczny jak dziecko, Chiny wola nie ryzykowac.Iran widzi ,ze nie przelewki, swiatowe lewactwo dostaje rozwolnienia.
  • ~Wieloryb
    (2018-05-16 09:08)
    No przecież to wy polaczki tak serdecznie go witaliscie!
  • ~toj
    (2018-05-16 09:02)
    Czy na prawdę tego szaleńca powinna się Europa i Świat obawiać ?? Przecież to coś ma guziki atomowe zawsze przy sobie . Ciekawe jakie jest zadłużenie tego mocarstwa na rzecz Chin ?
  • ~czartogromski
    (2018-05-16 12:15)
    Wciąż nie mogę zrozumieć, czego boi się 27 krajów Unii Europejskiej, która, jak pamiętamy, powstała przede wszystkim po to, żeby stanowić bufor dla pazernej polityki i gospodarki USA! Rozumiem spolegliwą Polskę, która nigdy nie miała własnego zdania i nadal zakochana jest w dolarze, ale ta cała reszta? Niepojęte!
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-16 10:28)
    CENZOR znów CYRK?????????????Może KTOŚ wyjaśni ,dlaczego USA uważa naukowców Iranu za Idiotów. Iran już DAWNO ma tzw. brudną bombę atomowa ( ma ją też Izrael) .USA chcę taki sam Cyrk jak z Koreą. USA jest na p-----------------------------------------------------------------------------------------mogą ------ ----------------ć,a nawet zniknąć.
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-16 10:29)
    CENZOR znów CYRK?????????????Może KTOŚ wyjaśni ,dlaczego USA uważa naukowców Ir--u za Idiotów. I-- już DAWNO ma tzw. brudną bombę atomowa ( ma ją też Iz--el) .USA chcę taki sam Cyrk jak z Koreą. USA jest na p-----------------------------------------------------------------------------------------mogą ------ ----------------ć,a nawet zniknąć.
  • ~kirikiri
    (2018-05-16 13:27)
    P. Kanclerz mowi co innego (jest za dotychczasowym porozumieniem) a zmuszona bedzie przez niemieckich przemyslowcow do wspolpracy ze Stanami, albo grozi KOLAPS gospodarczy w Niemczech, na co koncerny nie pozwola. Wartosc produkcyjna w wysokosci 11 mld. Europy z Iranem, wartosc produkcyjna roczna Europy ze Stanami ok. 380 mld. to wiadomo, ze Europa MUSI sie zdecydowac na dalsza wspolprace ze Stanami albo Europie grozi kataklizm gospodarczy.Tak naprawde to rozluźnienie więzi z USA i odsuniecie GB najbardziej cieszy K. Merkel, bo bedzie mogła robić bez przeszkód deale z Rosją. Historia się powtarza więc Polska powinna trzymać mocno z USA. Europa (tylko 4 kraje) sa bez rozwiazania, by utrzymac dotychczasowa wersje porozumienia nuklearnego, ktore niestety jest na tyle dziurawe, ze pozwala Iranowi na wplywy polityki w krajach jak Syrii, Iraku.
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-16 18:17)
    Europejskie ratlerki ,na smyczy USA już skomlą,liżą ,i o kostkę proszą. HAŃBA EUROPIE.
  • ~borealis
    (2018-05-18 15:56)
    Trump wysługując się syjonistom ludobójcom robi wszystko, żeby cały świat nienawidził USA, co oczywiście skończy się wielka klęską USA.
  • ~He-he-he --- Ale nas straszy.
    (2018-05-16 17:18)
    Tyle tylko że Rosja również popiera plan UE dotyczący porozumienia nuklearnego w sprawie Iranu, w Wiedniu w przyszłym tygodniu: Ifax Pracownicy Reutersa 1 min Czytaj MOSCOW (Reuters) - Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ryabkow powiedział w środę, że Rosja poparła propozycję Unii Europejskiej, aby w przyszłym tygodniu zorganizować spotkanie w sprawie irańskiego porozumienia nuklearnego w Wiedniu, podała agencja informacyjna Interfax. Umowa z w 2016r, zawarta pomiędzy Iranem a sześcioma światowymi mocarstwami, w zamian za ograniczenie (pod ścisłą kontrolą ze strony nuklearnego organu nadzorczego U.N.) przez Teheran jergo programu jądrowego, zniosła większość międzynarodowych sankcji nałożonych na to państwo. Mocarstwa europejskie w tym tygodniu, jako reakcję na wystąpienie prezydenta USA, Donalda Trumpa, w którym ogłosił on wycofanie się Waszyngtonu z tej umowy, zadeklarowały wolę utrzymania w mocy tej właśnie umowy.

Może zainteresować Cię też: