PiS nie ma koncepcji na tę kampanię i się kolebie od ściany do ściany. Raz próbuje się pokazać jako normalna, fajna partia, są sweet-focie w sweterku, jakieś próby wypowiedzi merytorycznych, a potem dochodzi do głosu ten PiS radykalny. PiS nie ma koncepcji polskiej polityki europejskiej, więc próbuje tematów zastępczych - mówił w Radiu ZET Michał Kamiński, były spindoktor PiS.

>>>Platforma odrobiła straty. Najlepszy wynik od roku

Lider lubelskiej listy PO do europarlamentu żartował też z nowego wizerunku Jarosława Kaczyńskiego, który pokazał się w modnym swetrze. Mam nadzieję, że ocieplił życie prezesa. Sweter służy temu, żeby ocieplać człowieka, który w nim chodzi. A wszyscy dobrze życzymy, prezesowi również - powiedział Monice Olejnik.

>>>Ujawnili strategię polityczną Kaczyńskiego? Tajne instrukcje PiS

Kamiński przyznał także, że nie znał instrukcji wizerunkowych, które ujawnił tygodnik "Wprost" i które miały pomóc Jarosławowi Kaczyńskiemu wygrać wybory. Przypomina, że kampania z 2010 była jego autorskim pomysłem, który przyniosł sukces prezesowi. Po kampanii Jarosław Kaczyński powiedział, że to nieprawda, że on nie jest centrowy, a radykalny i że w Smoleńsku był zamach. To pokazuje, jak PiS jest niestabilny i w zależności od nieznanych przesłanek kolebie się od ściany do ściany - krytykuje Kamiński.