Przewaga PiS nie przekłada się jednak na samodzielne rządy. Według sondażu IBRiS dla Onetu zanosi się, że do Sejmu dostanie się siedem komitetów.

Na Platformę Obywatelską chce głosować 23 proc. wyborców.

Zjednoczoną Lewicę, która plasuje się na trzecim miejscu, popiera 8,9 procent ankietowanych, a więc zaledwie o 0,9 punktu procentowego więcej niż wynosi próg dla koalicji wyborczych. W podobnej sytuacji są również działacze Kukiz'15 - 5,9 proc. ankietowanych deklaruje poparcie tego komitetu - oraz PSL, na które swój głos chce oddać 5,1 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu w stawce plasuje się .Nowoczesna Ryszarda Petru z 6,4-procentowym poparciem.

Co ważne, na swoją reprezentację w Sejmie wciąż mogą liczyć przedstawiciele KORWiN, a także - dosyć niespodziewanie - Partia Razem. Partia Razem - po dobrym występie lidera Adriana Zandberga we wtorkowej debacie - zyskała trzy punkty procentowe i cieszy się obecnie poparciem w wysokości 3,9 proc. Minimalnie lepszy wynik ma obecnie KORWiN.

Z sondażu IBRiS przygotowanego dla Onetu wynika również, że frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniesie 48 procent i właśnie tylu ankietowanych jest pewnych, że w niedzielę wrzuci kartkę z głosem do wyborczej urny. Niewiele ponad 7 proc. ankietowanych "raczej" pójdzie na wybory.