Dyrektorzy telewizji publicznych z całego świata spotykają się od 30 lat, żeby omawiać najlepsze i najbardziej nowatorskie programy. W tym roku konferencja INPUT(International Public Television) po raz pierwszy odbędzie się w kraju Europy Środkowo-Wschodniej. "Postanowiliśmy zorganizować INPUT w Warszawie dla upamiętnienia 20. rocznicy upadku komunizmu" - powiedziała Noemi Schory, prezydent organizacji INPUT. Zjazd medialnych speców zaplnowano na pierwszą połowę maja.

Telewizja publiczna będzie chciała się pochwalić przed zagranicznymi przedstawicielami trzema produkcjami. Pokaże im serial "Londyńczycy" o polskiej emigracji na Wyspach, film dokumentalny "Doskonalsi" i animowaną serię "Pucuł i Grzechu" promującą poprawną polszczyznę.

Polskie produkcje znajdą się wśród 83 innych audycji telewizji publicznych z całego świata prezentowanych podczas konferencji. Jej uczestnikami są szefowie telewizji publicznych, autorzy i producenci telewizyjni, pracownicy i współpracownicy telewizji, producenci niezależni, a także przedstawiciele instytucji kultury i organizacji audiowizualnych z 60 krajów i pięciu kontynentów. Co roku w maju spotyka się w różnych miastach grono około 1400 osób.