W Limanowej (Małopolskie), podczas obchodów święta 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wicepremier, minister obrony narodowej mówił m.in. o dodatkowych środkach przeznczonych na walkę z atakami hybrydowymi.

2 miliardy złotych, które kierujemy na ten cel, mają wzmocnić bezpieczeństwo żołnierza Wojska Polskiego, w działaniach prowadzonych przeciwko akcjom sabotażowym wobec państwa polskiego, w tym atakom w cyberprzestrzeni - powiedział minister obrony narodowej.

"Powołujemy wojska dronowe"

Reklama

Wicepremier powiedział też, że będziemy umacniać wschodnią granicę Rzeczypospolitej. Przystąpiliśmy do realizacji największego pomysłu, największej operacji - +Tarcza Wschód+. Od 1945 roku takich umocnień na żadnej z granic Rzeczpospolitej nie było - dodał.

Zapowiedział, że Polska wspólnie z Litwą, Łotwą i Estonią stworzy linę bałtycką. To będzie największa w historii operacja umacniania naszego bezpieczeństwa na wschodniej granicy. To będą fortyfikacje, ale przede wszystkim najnowocześniejszy sprzęt. Powołujemy wojska dronowe (...) Zarówno te powietrzne, naziemne, nawodne, i podwodne - dodał.