Reklama
Warszawa
Reklama

Biegi, msze, koncerty, prelekcje. W kraju i za granicą uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

26 lutego 2017, 19:19
W całym kraju i poza granicami miał miejsce Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w tym roku upamiętniający żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego m.in. Józefa Bandzo "Jastrzębia" i jego dowódcę Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę". Do biegaczy zgromadzonych w warszawskim Parku Skaryszewskim, przemawiał szef MON Antoni Macierewicz. - Dzięki takim inicjatywom jak wasza, dzięki takiej determinacji, jaką wy wykazujecie, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych powróciła do polskich rodzin - powiedział Macierewicz. - Wszędzie, w każdej gminie, w każdej miejscowości są ludzie, którzy pamiętają o swoich bliskich, którzy polegli walcząc o niepodległość - podkreślił Macierewicz. - To znakomity bieg, bo pokazuje zaangażowanie całej rodziny. Kształtuje także tężyznę fizyczną młodego pokolenia - zaznaczył minister obrony narodowej. - Jest też działaniem społecznikowskim, radosnym, które wpisuje się w normalne życie rodziny - dodał.
W całym kraju i poza granicami miał miejsce Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w tym roku upamiętniający żołnierzy powojennego podziemia niepodległościowego m.in. Józefa Bandzo "Jastrzębia" i jego dowódcę Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę". Do biegaczy zgromadzonych w warszawskim Parku Skaryszewskim, przemawiał szef MON Antoni Macierewicz. - Dzięki takim inicjatywom jak wasza, dzięki takiej determinacji, jaką wy wykazujecie, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych powróciła do polskich rodzin - powiedział Macierewicz. - Wszędzie, w każdej gminie, w każdej miejscowości są ludzie, którzy pamiętają o swoich bliskich, którzy polegli walcząc o niepodległość - podkreślił Macierewicz. - To znakomity bieg, bo pokazuje zaangażowanie całej rodziny. Kształtuje także tężyznę fizyczną młodego pokolenia - zaznaczył minister obrony narodowej. - Jest też działaniem społecznikowskim, radosnym, które wpisuje się w normalne życie rodziny - dodał. / PAP / Radek Pietruszka
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", msze św., składanie kwiatów w miejscach pamięci, a także koncerty i prelekcje historyczne złożyły się na sposoby, w jaki Polacy upamiętniali w niedzielę Żołnierzy Wyklętych. Święto Niezłomnych przypada 1 marca.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • niebandytom
  2017-02-26 20:25:05
  na razie to musza isc tropem kaczym
  1
 • Wlodzimierz
  2017-02-26 19:35:57
  Polska zawdziecza swoja granice na Odrze i Nysie Stalinowi
  1
 • Ksero
  2018-02-24 03:21:54
  ..i na bieżącym etapie mamy właśnie takie polityczne zapotrzebowania
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej