"Skatowali go, a on siedział spokojnie". Andrzej Pilecki wspomina ojca

| Aktualizacja:

Jaki był Witold Pilecki? Jak zapamiętał go syn? "Jak coś powiedział, to człowiek czuł respekt. Ale był fajnym facetem. W tyłek od ojca dostałem tylko raz, ale pamiętam to do dziś" - tak Andrzej Pilecki wspomina Rotmistrza w rozmowie z portalem dziennik.pl.

wróć do artykułu
 • ~zocha
  (2019-05-18 08:22)
  Tylko jedna nacja stworzyla bolszewizm i bardzo chciala wytepic cala postepowosc w Polsce.
 • ~Hamil-Stun
  (2016-10-12 11:35)
  Szanowni Państwo ,nie uczmy się wzajem na forum , postaw społecznych .To zadanie szkoły .Trudno mówić o jednolitym materiale społecznym , skoro to jest zlepek pozaborowych intencji , przebiegłości i cwaniactwa .Komunizm to wszystko zdegenerował i utrwalił .Mówimy , że Ukraińcy , nie oceniają krytycznie wydarzeń z przeszłości w związku z eksterminacją Polaków .Zostawmy ocenianie innych , zacznijmy od siebie , rozliczmy porządnie swoje grzechy a innym pokażmy ,że may swój honor i nie brratamy się z przestępcami . Istotnie zbierzmy materiał rzetelnie i fachowo , do bandytów miejmy właściwy stosunek .Takich jak Pan Pilecki , było zbyt mało , by nie wpuścić dziadostwa do polskiego pejzażu .Rozejrzyjmy się wokół , czy nad nami , nie krąży sokół .
 • ~Zenek
  (2016-03-02 00:17)
  Nie podoba się to wypad!!! Może gdzieś w Syrii czy Afganistanie spotkasz się baranie z większą tolerancją. Jazda na samolot.....
 • ~Josef
  (2016-03-02 00:15)
  Wiemy kto był ofiarą. Nie znamy imion KATÓW. Najwyższy czas, aby je poznać!!!!!!!!!!!!!!
 • ~prawda
  (2016-03-01 23:24)
  Skazany przez sędziego Kryże ojca byłego wiceministra PiS wikipedia
 • ~anja
  (2015-12-26 14:07)
  Jak wiele okropnych komentarzy... Nie można was nawet porównywać do tych ludzi, na tak odległym poziomie jesteście :( Piękne i wzruszające wspomnienia. Jeden z wielu polskich bohaterów pomordowanych przez komunistyczne ścierwa. Wieczna cześć i chwała.
 • ~Polak
  (2015-08-01 04:46)
  Czesc i Chwala Bohaterom i Patriotom!!!
  Smierc Wrogom Ojczyzny !!!
 • ~KKKS
  (2015-04-30 21:37)
  Do wszystkich którzy wątpią w ucieczkę Witold Pilecki był na zmianie w piekarni poza obozem gdzie pilnowali strażnicy dzięki szczęściu i sprawności udało mu się zbiec poczytajcie zanim się wypowiecie
 • ~KKK
  (2015-03-01 16:56)
  OBY WSZYSCY POLACY BRALI Z CIEBIE ROTMISTRZU PRZYKŁAD jak zyc naprawde CHWAŁA CI BOHATERZE
 • ~POLSKA KREW
  (2014-12-29 23:14)
  CHWAŁA BOHATEROM! JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA KIEDY MY ŻYJEMY!!!
 • ~Hania
  (2014-02-10 12:16)
  Panie Andrzeju, oddaję hołd Pana ojcu!
 • ~marcino
  (2014-01-03 14:01)
  Niesamowity człowiek i jak dla mnie przykład prawdziwego ucieleśnionego patriotyzmu oraz miłości do Ojczyzny (takiej prawdziwej). Niezłomny do końca, do końca wierny tym wartościom o które walczył... człowiek legenda i wzór dla nas wszystkich.
 • ~sonar
  (2013-11-03 18:57)
  Jako pierwszy w polsce zgłaszam i domagam sie by kosciół katolicki uznał pileckiego jako świętego.Jest tego godzien jak nikt inny.
 • ~prokurator
  (2013-09-19 13:38)
  To zainteresowanie sprawa rotmistrza Pileckiego powinno doprowadzic do ukazania wszystkich winnych ubekow i esbekow, ktorzy jeszcze zyja.
 • ~J.B-
  (2013-06-30 21:47)
  Jak mozna takie komentarze publikowac.Jestem bardzo poruszony tym poziomem, Uwazam ze sie Waszego pisma nie powinno czytac.Nie macie zadnej selekcji?
 • ~Legiony Antybolszewickie
  (2013-06-26 02:41)
  żydo-bolszewickie bękarty się podpisują pewnie z izraela gdzie pouciekały kundle stalina. No już niebawem wyzdychacie kundle a Polska i tak będzie istnieć.
  Wam robactwo tylko obcinać łby i S`R`A`Ć w bolszewicką szyjkę aż się góvvnem zatka.
 • ~VON
  (2013-06-23 13:10)
  ???,,,Z JAKIEJ RODZINY POCHODZI -- ANNA KOMOROWSKA ?

  ,,,Z BANDYCKO - UBECKIEJ ...!!!

  ,,,ŻYDOWSKO === UBECKIEJ...
 • ~Bolek
  (2013-06-23 11:02)
  O takich ludziach należy pamiętać. należy o nich uczyć młode pokolenie polaków.
 • ~Twój Pan
  (2013-06-23 09:33)
  "rex-siu" - do budy,nie szczekaj kundelku
 • ~jacek43
  (2013-06-23 08:31)
  fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTII Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.(...)Wasz Jezus

Może zainteresować Cię też:

 • zus

  Emerytura obywatelska wkrada się do mainstreamu. Co dalej z ZUS?

 • Wojciech Pszoniak

  Pszoniak o akcji "Nie świruj. Idź na wybory": Jestem w szoku, nie chciałem nikogo urazić

 • Skoda Superb iV

  Nowa Skoda Superb iV już w produkcji. W Polsce pojedzie za darmo?

Zobacz więcej