Wielki sukces powstania styczniowego

| Aktualizacja:

Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię. Oto sylwetki najbardziej znanych w tamtym regionie Polaków. 

wróć do artykułu
  • ~wiele bny
    (2013-01-19 15:43)
    dzicy polacy niewolnicy katoliccy ucywilizowali syberie ???prawosławną popów też idiotów
  • ~PO to śmierć POlski
    (2013-01-19 16:02)
    Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię.
    Może uda nam się w 2013 r. wywalczyć wolność i ucywilizować POlskę ?
  • ~zadowolony obcokrajowiec
    (2013-01-19 16:21)
    a moze by sie zastanowic dla kogo to mial byc sukces...jesli tak maja wygladac polskie sukcesy to moze cena z zycia polakow jest ciut za duza...
    Idiotyczny tytul!!!
  • ~hanka
    (2013-01-19 16:22)
    Bardzo to piekne. Ale kleska pozostaje kleska. I lepiej bylo cywilizowac wlasny kraj niz Syberie. Ale ta przeklete polskie ciagotki do powstan nic nie daly oprocz tragedii i ruiny kraju. I co nam z tej Syberii?
  • ~Ted
    (2013-01-19 16:24)
    Tytuł tego artykułu urąga inteligencji Polaków!
  • ~Sybirak
    (2013-01-19 16:42)
    Ale radocha.
  • ~Żuawi Śmierci
    (2013-01-19 16:43)
    Pamiętamy 1863. Jesteśmy wierni!!!
  • ~Żuawi Ś.mierci
    (2013-01-19 16:49)
    Pamiętamy 1863. Jesteśmy, będziemy !!!
  • ~billyb
    (2013-01-19 17:15)
    debilny artykuł.

    Największym sukcesem Powstania Warszawskiego było stworzenie przestrzeni urbanistycznej dla nowego centrum Warszawy
  • ~Juliś
    (2013-01-19 17:44)
    Myślę, że zanim ktoś zabierze głos w takiej dyskusji powinien choć trochę zapoznać się z historią. Nie od rzeczy byłoby poznać jakie były przyczyny wybuchu Powstania Styczniowego. Jak się czyta niektóre z tych komentarzy to ma człowiek wrażenie, że oto ówcześni Polacy nie mając nic lepszego do roboty, powiedzieli: wywołajmy sobie powstanie i odzyskajmy niepodległość. Hura!
    Chyba niekoniecznie tak było.
  • ~des
    (2013-01-19 17:48)
    Teraz też się nie uda, ale pomożemy w rozwoju Irlandii. A tak swoją drogą to nie lepiej obchodzić rocznicę opuszczenia Kremla po 2 latach okupacji?
  • ~tsar
    (2013-01-19 17:57)
    powstanie to walka z wiatrakami don kichoty wyruszyły na wiatraki a kto zniósł pań szczy zne chłopów niewolników??? no cwaniaczki kto???
  • ~Naparstek
    (2013-01-19 18:14)
    Artykuł ciekawy. "Gdy się nie ma co się lubi, to się lubi,co się ma!". Może rzeczywiście Syberia dostała istotną dawkę kultury europejskiej.
  • ~Naparstek
    (2013-01-19 18:17)
    Do "wiele bny" - chciałbym zobaczyć twoją twarz... (wiem, że to nie możliwe).
  • ~gargamel
    (2013-01-19 18:24)
    Pierwowzor slynnej p. "Nic sie stalo,POlacy nic sie stalo..." ??!
  • ~ccc
    (2013-01-19 18:30)
    cześć i chwała poległym w walkach z rosjanami o wolną Polskę w powstaniu styczniowym.Pamiętamy.
  • ~Ślązak - Nie Polak
    (2013-01-19 18:38)
    "Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię"... z czego profitował zaborca.

    Wierzyć się nie chce, ale z tego zdania wynika samo przez się, że ty, autorze, Michale Potocki, jesteś I D I O T Ą !
    No to się pewnie twoi rodzice zmartwią, bo i jest czym
  • ~artycha
    (2013-01-19 18:41)
    Najwazniejsze jest to , ze zadnych juz dzisiaj powstan nie potrzeba ! Powinno byc to jasne dla wszystkich ! Praca u podstaw !
  • ~Naparstek
    (2013-01-19 18:57)
    Do :"Ślązak nie Polak " - nie masz racji! Artykuł jest rzeczowy. Najlepiej kogoś obrażać !,,, Najczęściej osoby, które nic nie robią - narzekają..,.
  • ~fafik
    (2013-01-19 19:10)
    A jaka zasluga powstania Warszawskiego? Ze bylo czy ze tyle dzieci i mlodziezy zginelo bez sensu...?!

Może zainteresować Cię też: