Wielki sukces powstania styczniowego

| Aktualizacja:

Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię. Oto sylwetki najbardziej znanych w tamtym regionie Polaków. 

wróć do artykułu
  • ~Gloria Perdenia
    (2013-01-19 19:19)
    Jeszcze woekszy sukces odnioslo Powstanie Warszawskie: 200 tys zabitych Polakow i Warszawa zrownana z ziemia, po stronie niemieckiej 1,5 ts. zabitych. Wydajacy rozkaz o powstaniu z Londynu w komplecie przezyli.
  • ~Rekmas
    (2013-01-19 19:25)
    Ślązak - Nie Polak ma 1.000.000 (milion) procent racji.
    To o co oni w końcu walczyli??? O ucywilizowanie Syberii???
  • ~Juliś
    (2013-01-19 20:21)
    ~Gloria Perdenia2013-01-19 19:19

    Jeszcze woekszy sukces odnioslo Powstanie Warszawskie: 200 tys zabitych Polakow i Warszawa zrownana z ziemia, po stronie niemieckiej 1,5 ts. zabitych. Wydajacy rozkaz o powstaniu z Londynu w komplecie przezyli.

    Juliś: Jeśli decyzja o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego rzeczywiście zapadła w Londynie, to jest to sensacyjna informacja, która z pewnością zainteresuje wszystkich polskich historyków.
  • ~www
    (2013-01-19 20:22)
    TAK RZECZYWISCIE WIELKI SUKCES - PRZESTANCIE JUZ Z SIEBIE ROBIC ZALOSNYCH KRETYNOW...
  • ~aussie1inc.
    (2013-01-19 21:55)
    Jesli powstancy polscy "cywilizowali" Syberie, to znaczy ze zwiekszali sile Rosji. Silniejsza Rosja mogla mocniej kopac Polakow w Polsce. To ja sie pytam, gdzie jest ten sukces?
  • ~rychu
    (2013-01-19 23:10)
    czy za przykaldem Jareczka i jego sekty ktos mi bedzie wciskal ze odnieslismy "moralne zwyciestwo" ??!!!
    to Powstanie doprowadzilo do smierci tysiace Polakow, a tysiace zostaly rozgonione po Syberii !!! to nie sukces !!! to kleska !!!
  • ~gerry5
    (2013-01-20 01:31)
    co za propaganda
    prorosyjskie nastawienie zwiększa się proporcjonalnie do aktywności agentów rosyjskich w rządzie polskim
  • ~LAS
    (2013-01-20 01:36)
    Obawiam się, że Polska niedługo straci swoja niepodległość na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy. Ponieważ Polacy kochają wolność więc znowu będą powstania o niepodległość i masowe ofiary. Chyba już nigdy nasi rodacy nie zrozumieja, że należy bronić ojczyzny, którą się jeszcze ma...
  • ~tolek
    (2013-01-20 05:55)
    Nie ma nic zlego zeby na dore nie wyszlo .Bardzo mi sie podoba jak ci co podszywaja pod polakow w kraju przeklinaja nasza slachte w Rosji !Przyszli z wiochy do miasta ,wyksztalcili sie za maslo i szynke a teraz chcha zastompic rodowich Polakow ,rodowitych szlachcicow .Patriotow ojczyzny .Nazywaja ich kacapami ,taka jest dzis Polska .Byliscie chamy ,i chamami zostaniecie wyksztalcienie wam nie pomorze schowac slomy w butach.i rzepe za uszami.
    Z grazi w kniazie sie nie wchodzi ,trzeba sie urodzic ,niestety.
  • ~Nord
    (2013-01-20 07:40)
    Brawo 'Julis'. WyPOciny NIEKUMATYCH DURNIOW SA IMPONUJACO PUSTE!

    Wiekszosc artykulow wychodzi sPOd 'piora' jednego IMBECYLA- RUSKIEJ MENDY 'konrada wallenroda'
  • ~autor
    (2013-01-20 07:42)
    do :www, aussie1inc = konrada wallenroda!

    PRZESTAN ROBIC Z SIEBIE ZALOSNEGO KRETYNA!

    PAS KANGURY!
  • ~pap
    (2013-01-20 07:44)
    Naparstek MA RACJE!

    BURAKI - CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM!!
  • ~baron
    (2013-01-20 08:54)
    Powstanie styczniowe to nieudana próba samobójstwa nardowego. Udało sie dopiero w Powstaniu Warszawskim, które doprowadziło do zagłady stolicy państwa i totalnego wymordowania najwartosciowaszej części narodu.
  • ~@baron i sPOlka
    (2013-01-20 09:06)
    Nie tobie BARANIE OCENIAC POLSKICH BOHATEROW!!
  • ~HEHE
    (2013-01-20 09:25)
    TAK, TO BYL WIELKI SUKCES! ROWNIE WIELKI JAK ROZBIORY POLSKI!

    TEN CO O TYM NIE WIE, JEST PO PROSTU NIEDOUCZONY!

    TO MOGLO POWSTAC TYLKO W GLOWIE PISIORA :))
  • ~jacóś
    (2013-01-20 10:53)
    Jak widać,zsyłki i zabory też miały swoje dobre strony.
  • ~Re HEHE
    (2013-01-20 11:24)
    DURNIU POmatolski - wylacz caps lock - I tak JEDYNIE FEKALIE rozosisz NIEKUMATY NIEUDACZNIKU z partii oszustow I SPRZEDAWCZYKOW POLSKI!
  • ~REALISTA
    (2013-01-20 11:41)
    TRZEBA BYC RUSKIM AGENTEM ,ZEBY PISAC TAKIE WYPOCINY. TO WLASNIE POWSTANIA /WSZYSTKIE POMOGLY ODZYSKAC NIEPODLEGLOSC W 1990 ROKU .DZISIAJ POnownie ograniczana,pozwolily zahowac POLSKA MOWE POLSKIEGO DUCHA NARODU . KTO TEGO NIE ROZUMIE NIEJEST POLAKOM . CHWALA I PAMIEC POLEGLYM POWSTANCOM
  • ~do REALISTA2013-01-20 11:41
    (2013-01-20 13:14)
    Tyś raczej mitoman, a nie realista.

    gdyby w każdym mieście wybuchło powstanie takie jak w W-wie, to dzisiaj nie było by Polaków.

    Co nam dały nieudane powstania, ale tak konkretnie?

    Bo jak dla mnie:
    - sankcje dla ludności
    - śmierć Polaków w tym tych najzdolniejszych
    - wywózki
    - skonfiskowane mienie
    - zniszczenia dóbr kultury
    - zniszczenia infrastruktury
  • ~pytanie
    (2013-01-20 13:17)
    Dlaczego czcimy tylko nieudane powstania?

    Dlaczego zapominamy o tym Wielkopolskim, na którego rocznicach jakoś nie pojawiają się prezydent, rząd, przywódcy partii?