Wielki sukces powstania styczniowego

| Aktualizacja:

Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię. Oto sylwetki najbardziej znanych w tamtym regionie Polaków. 

wróć do artykułu
  • ~www
    (2013-01-19 20:22)
    TAK RZECZYWISCIE WIELKI SUKCES - PRZESTANCIE JUZ Z SIEBIE ROBIC ZALOSNYCH KRETYNOW...
  • ~tolek
    (2013-01-20 05:55)
    Nie ma nic zlego zeby na dore nie wyszlo .Bardzo mi sie podoba jak ci co podszywaja pod polakow w kraju przeklinaja nasza slachte w Rosji !Przyszli z wiochy do miasta ,wyksztalcili sie za maslo i szynke a teraz chcha zastompic rodowich Polakow ,rodowitych szlachcicow .Patriotow ojczyzny .Nazywaja ich kacapami ,taka jest dzis Polska .Byliscie chamy ,i chamami zostaniecie wyksztalcienie wam nie pomorze schowac slomy w butach.i rzepe za uszami.
    Z grazi w kniazie sie nie wchodzi ,trzeba sie urodzic ,niestety.
  • ~Ślązak - Nie Polak
    (2013-01-19 18:38)
    "Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię"... z czego profitował zaborca.

    Wierzyć się nie chce, ale z tego zdania wynika samo przez się, że ty, autorze, Michale Potocki, jesteś I D I O T Ą !
    No to się pewnie twoi rodzice zmartwią, bo i jest czym
  • ~Naparstek
    (2013-01-19 18:57)
    Do :"Ślązak nie Polak " - nie masz racji! Artykuł jest rzeczowy. Najlepiej kogoś obrażać !,,, Najczęściej osoby, które nic nie robią - narzekają..,.
  • ~Gloria Perdenia
    (2013-01-19 19:19)
    Jeszcze woekszy sukces odnioslo Powstanie Warszawskie: 200 tys zabitych Polakow i Warszawa zrownana z ziemia, po stronie niemieckiej 1,5 ts. zabitych. Wydajacy rozkaz o powstaniu z Londynu w komplecie przezyli.
  • ~Juliś
    (2013-01-19 20:21)
    ~Gloria Perdenia2013-01-19 19:19

    Jeszcze woekszy sukces odnioslo Powstanie Warszawskie: 200 tys zabitych Polakow i Warszawa zrownana z ziemia, po stronie niemieckiej 1,5 ts. zabitych. Wydajacy rozkaz o powstaniu z Londynu w komplecie przezyli.

    Juliś: Jeśli decyzja o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego rzeczywiście zapadła w Londynie, to jest to sensacyjna informacja, która z pewnością zainteresuje wszystkich polskich historyków.
  • ~aussie1inc.
    (2013-01-19 21:55)
    Jesli powstancy polscy "cywilizowali" Syberie, to znaczy ze zwiekszali sile Rosji. Silniejsza Rosja mogla mocniej kopac Polakow w Polsce. To ja sie pytam, gdzie jest ten sukces?
  • ~rychu
    (2013-01-19 23:10)
    czy za przykaldem Jareczka i jego sekty ktos mi bedzie wciskal ze odnieslismy "moralne zwyciestwo" ??!!!
    to Powstanie doprowadzilo do smierci tysiace Polakow, a tysiace zostaly rozgonione po Syberii !!! to nie sukces !!! to kleska !!!
  • ~gerry5
    (2013-01-20 01:31)
    co za propaganda
    prorosyjskie nastawienie zwiększa się proporcjonalnie do aktywności agentów rosyjskich w rządzie polskim
  • ~LAS
    (2013-01-20 01:36)
    Obawiam się, że Polska niedługo straci swoja niepodległość na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy. Ponieważ Polacy kochają wolność więc znowu będą powstania o niepodległość i masowe ofiary. Chyba już nigdy nasi rodacy nie zrozumieja, że należy bronić ojczyzny, którą się jeszcze ma...
  • ~Nord
    (2013-01-20 07:40)
    Brawo 'Julis'. WyPOciny NIEKUMATYCH DURNIOW SA IMPONUJACO PUSTE!

    Wiekszosc artykulow wychodzi sPOd 'piora' jednego IMBECYLA- RUSKIEJ MENDY 'konrada wallenroda'
  • ~Juliś
    (2013-01-19 17:44)
    Myślę, że zanim ktoś zabierze głos w takiej dyskusji powinien choć trochę zapoznać się z historią. Nie od rzeczy byłoby poznać jakie były przyczyny wybuchu Powstania Styczniowego. Jak się czyta niektóre z tych komentarzy to ma człowiek wrażenie, że oto ówcześni Polacy nie mając nic lepszego do roboty, powiedzieli: wywołajmy sobie powstanie i odzyskajmy niepodległość. Hura!
    Chyba niekoniecznie tak było.
  • ~baron
    (2013-01-20 08:54)
    Powstanie styczniowe to nieudana próba samobójstwa nardowego. Udało sie dopiero w Powstaniu Warszawskim, które doprowadziło do zagłady stolicy państwa i totalnego wymordowania najwartosciowaszej części narodu.
  • ~HEHE
    (2013-01-20 09:25)
    TAK, TO BYL WIELKI SUKCES! ROWNIE WIELKI JAK ROZBIORY POLSKI!

    TEN CO O TYM NIE WIE, JEST PO PROSTU NIEDOUCZONY!

    TO MOGLO POWSTAC TYLKO W GLOWIE PISIORA :))
  • ~Re HEHE
    (2013-01-20 11:24)
    DURNIU POmatolski - wylacz caps lock - I tak JEDYNIE FEKALIE rozosisz NIEKUMATY NIEUDACZNIKU z partii oszustow I SPRZEDAWCZYKOW POLSKI!
  • ~REALISTA
    (2013-01-20 11:41)
    TRZEBA BYC RUSKIM AGENTEM ,ZEBY PISAC TAKIE WYPOCINY. TO WLASNIE POWSTANIA /WSZYSTKIE POMOGLY ODZYSKAC NIEPODLEGLOSC W 1990 ROKU .DZISIAJ POnownie ograniczana,pozwolily zahowac POLSKA MOWE POLSKIEGO DUCHA NARODU . KTO TEGO NIE ROZUMIE NIEJEST POLAKOM . CHWALA I PAMIEC POLEGLYM POWSTANCOM
  • ~do REALISTA2013-01-20 11:41
    (2013-01-20 13:14)
    Tyś raczej mitoman, a nie realista.

    gdyby w każdym mieście wybuchło powstanie takie jak w W-wie, to dzisiaj nie było by Polaków.

    Co nam dały nieudane powstania, ale tak konkretnie?

    Bo jak dla mnie:
    - sankcje dla ludności
    - śmierć Polaków w tym tych najzdolniejszych
    - wywózki
    - skonfiskowane mienie
    - zniszczenia dóbr kultury
    - zniszczenia infrastruktury
  • ~pytanie
    (2013-01-20 13:17)
    Dlaczego czcimy tylko nieudane powstania?

    Dlaczego zapominamy o tym Wielkopolskim, na którego rocznicach jakoś nie pojawiają się prezydent, rząd, przywódcy partii?
  • ~do @baron i sPOlka2013-01-20 09:06
    (2013-01-20 13:21)
    A dlaczego nie?

    W końcu wszyscy ponosimy skutki tych powstań.
    Ilu z naszych przodków w nich zginęło, bez względu na to czy brali w nich udział czy też nie.
    Ile dóbr (domów, mieszkań, firm) straciło przez nie naszych przodków?

    A może Polska była by inna gdyby np. w PW nie zginęło tak dużo utalentowanych ludzi?
  • ~REALISTA
    (2013-01-20 14:28)
    ~do wpisu z brakiem podpisu z 13;14.JESTES IDEALNYM MATERIALEM NA NIEWOLNIKA.JESLI CHCESZ RECZOWO DYSKUTOWAC TO WIECEJ CZYTAJ ,POZNAJ HISTORIE SWEGO NARODU, BRAK WIEDZY NA TE TEMATY PROWADZI CIEBIE NA MANOWCE UPROSZCZONYCH ANALIZ I MYSLENIA . TWIERDZAC , ZE LEPIEJ ZYC W ZNIEWOLENIU BY UNIKNAC TYCH GLUPICH UZASADNIEN JAKIE TU PREZENTUJESZ TO POWIEM ,ZE MI CIEBIE ZAL. WYJDZ POZA TE TEPE MYSLENIE,ROZPAL GRILLA SPRAWDZ CZY MASZ CIEPLA WODE W .KRANIE , WLACZ CHOCIAZ PREZ CHWILE MYSLENIE.TYLE TO CYBA WIESZ ,ZE PRZED ZABORAMI NASI PRZODKOWIE ZYLI W WOLNYM KRAJU .JAK BYLO PRZEZ PRAWIE 200 LAT TO ZAPYTAJ MADRZEJSZYCH OD SIEBIE TO CIE OSWIECA. WyPOciny twoje ite przedstawione W TYM artykuliku sa FUNTA KLAKOW WARTE. Artykulik POrusza temat iczas po POWSTANIU STYCZNIOWYM TY PISZESZ O WARSZAWSKIM . MYLI CI SIE WSZYSTKO W TEJ glowce. JESLI NADAL UWAZASZ ,ZE ZA CENE INFRASTRUKTURY ,SANKCJI LUDNOSCI KTORE ITAK BYLY STOSOWANE PRZEZ ZABORCOW I DOPROWADZALY DO KOLEJNYCH POWSTAN TO POZOSTAN NADAL NIEWOLNIIEM I NIE WCISKAJ GLUPAWYCH UWAG, ZE KTOS JEST MITOMANEM.TYLKO WLASCIWA OCENA PRZYCZYN WSZYSTKICH POWSTAN MOZE POZWOLIC NA ICH WLASCIWA OCENE.KUP SOBIE PIWKO ,ROPAL GRILLA ,JEDZ W ALPY NA NARTY,DAJ .TYLKO NIPOKORNI TWORZYLI POZYTYWNA HISTORIE I PCHALI TEN SWIAT DO PRZODU. BYWALO, ZE NIEWOLNICY TEZ BUNTOWALI SIE , POtrzebowali tylko troche wiecej na to czasu. POwodzenia w odczytywaniu REALIOW OTACZAJACEGO SWIATA. INACZEJ BEDZESZ POruszal sie w swiecie narzuconych i wytyczonych miitow i WSKAZOWEK Z TVNu i GW.

Może zainteresować Cię też: