Bp Grzegorz Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski uważa, że zarówno problem cyfryzacji, jak i przyznawania związanych z nią koncesji, powinien być jednym z przedmiotów refleksji biskupów. Hierarcha powiedział "Naszemu Dziennikowi", że nie chodzi o przywileje dla katolickich mediów, lecz o przyznawanie równych praw mediom w ogóle.

Reklama

Według biskupa dyskusja o tym problemie jest ważnym krokiem, który trzeba podjąć w obliczu restrukturyzacji, czyli przechodzenia na platformy cyfrowe. Dodał, że liczy na to, iż przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zostaną dostrzeżone wszystkie środowiska i zostanie im umożliwione włączenie się w platformę cyfrową.

Swojego zaniepokojenia decyzją KRRiT dotyczącą Telewizji Trwam nie kryją również inni polscy hierarchowie, a rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch uważa, że należy bliżej przyjrzeć się tej kwestii: co mówi prawo, jakie są wymagania wobec kandydatów i dlaczego Telewizja Trwam nie otrzymała częstotliwości. - o zaskakujące, bo stacje które otrzymały miejsce są przeróżnymi telewizjami, więc trzeba przeanalizować dlaczego tak się stało - ocenił Kloch.