Posłowie odnieśli się w liście do programu wyemitowanego w zeszły piątek, w ramach cyklu „Tylko dla dorosłych”.

- Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji - czytamy we wniosku podpisanym przez Andrzeja Jaworskiego, Małgorzatę Sadurską, Bartosza Kownackiego.

Reklama

We wniosku do KRRiT, posłowie zaznaczyli, że emisja takiego programu złamała zapis ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczący obrazy uczuć religijnych i naruszenia dobrych obyczajów oraz złamała zasady realizacji misji publicznej przez Telewizję Polską.

Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16., przedstawiony, jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2 – cytuje Radio Maryja posła PiS Jaworskiego, członka zespołu.

Reklama