Posłowie PiS odnieśli się w liście do programu wyemitowanego w zeszły piątek, w ramach cyklu „Tylko dla dorosłych”. W liście do KRRiT zaznaczyli, że emisja takiego programu złamała zapis ustawy o radiofonii i telewizji, dotyczący obrazy uczuć religijnych i naruszenia dobrych obyczajów oraz złamała zasady realizacji misji publicznej przez Telewizję Polską.

Reklama

Jeszcze dziś przed południem wideo było dostępne w serwisie You Tube, ale po interwencji TVP zostało usunięte. My je obejrzeliśmy i publikujemy fragmenty gagów kabaretu Limo:

To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi. To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Abelard Giza z Limo.

Żartwał też z "fanatyków religijnych" i starszych kobiet - Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi - żartował Giza.