Za pozbawienie opieki prawnej dziennikarzy wydawanych przez niego tytułów, w sprawach dotyczących okresu ich pracy w jego wydawnictwach - czytamy w uzasadnieniu.

W ten sposób wszyscy dziennikarze otrzymują sygnał, że nie mogą liczyć na wsparcie ze strony wydawcy nawet wówczas, gdy na rzecz jego tytułu podejmują najtrudniejsze społeczne tematy - napisali Krzysztof Skowroński i Piotr Legutko, prezes SDP i wiceprezes SDP.

Reklama

Grzegorz Hajdarowicz pozbawił ochrony prawnej Tomasza Wróblewskiego, byłego redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", Cezarego Gmyza, byłego dziennikarza tego tytułu i Pawła Lisickiego, byłego naczelnego "Rzeczpospolitej" oraz tygodnika "Uważam Rze".

Zarząd Gremi Media tłumaczył tę decyzję w oświadczeniu: "Przyczyną odstąpienia jest fakt zaprzestania współpracy z tymi dziennikarzami z ich winy oraz prowadzenia przez nich działań wrogich wobec wydawnictwa oraz jego tytułów. Jest zatem oczywiste, iż Wydawnictwo nie może pozostawać z takimi osobami w sporze na jednym polu i jednocześnie udzielać wsparcia na innym".