Rada Mediów Narodowych formalnie we wtorek po głosowaniu na wniosek posłanki PiS Joanny Lichockiej odwołała prezesa TVP Jacka Kurskiego. Potem jednak okazało się, że Kurski będzie nadal szefował Telewizji Polskiej, a swoją funkcję odda w październiku, kiedy to w konkursie zostanie wyłoniony nowy prezes. Nie wiadomo jeszcze, czy dotychczasowy szef telewizji publicznej będzie ubiegał się o to stanowisko, jednak ma już pierwszego konkurenta.

Reklama

Swój udział w konkursie zapowiedział, na razie nieoficjalnie i bez potwierdzenia, Mariusz Max Kolonko - reporter mieszkający na stałe w USA, były amerykański korespondent TVP, a ostatnio także dziennikarz internetowy, publikujący swoje wideofelietony na portalu YouTube.

Rozważam start w konkursie na prezesa TVP - napisał na Twitterze Mariusz Max Kolonko, proponując jednocześnie zmianę formuły wyboru szefa TVP i wykorzystanie poparcia publiczności w podejmowaniu decyzji o wyznaczeniu nowego prezesa.

Reklama

Niewykluczone, że kontrkandydatką w wyścigu do fotela szefa telewizji publicznej będzie również Małgorzata Raczyńska. Kwestia jej ewentualnej kandydatury przewijała się w komentarzach publicystów po zamieszaniu z odwołaniem Jacka Kurskiego.