Jak zauważył Wieliński, podczas programu "Minęła 20.", za plecami Cezarego Gmyza, korespondenta TVP w Berlinie, widać Wały Chrobrego i gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Reklama

Zapytaliśmy TVP na czym, tym razem, polegał błąd. Czy źle nałożono nazwę miasta, czy ktoś pomylił plansze, które wyświetla się w tle. Nie dostaliśmy jednak odpowiedzi.

Czy to realizacja postulatu Cejrowskiego, który uważa Szczecin za niemieckie miasto, czy też typowy #bładoprogramowania? Może @cezarygmyz coś wie? - kpiąco komentował wpadkę Wieliński.

Jak się okazuje, Cezary Gmyz faktycznie przebywa dziś w Szczecinie. W Auli Nowej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego o godz. 18. ma się odbyć prelekcja red. Cezarego Gmyza pt. "Niemcy – klucz do europejskiej opinii publicznej". Spotkanie zapowiada na swojej stronie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

W sobotę sporo zamieszania wywołały komentarze, jakie mogli na ekranach telewizorów przeczytać widzowie programu "Studio Polska" w TVP Info. Było wśród nich kilka twitterowych wpisów, które zbulwersowały polityków, dziennikarzy, a także samych prowadzących audycję. Wpisy wyłapali m.in. użytkownicy Twittera, którzy zamieścili zdjęcia. Widać na nich, że twitty opatrzone są hasztagiem #studiopolska.