Wirtualnemedia.pl zapytały Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o skargi widzów na programy telewizyjne w okresie od 1 czerwca do 27 lipca. - 66 skarg dotyczyło TVP Info, w tym aż 54 zgłoszono na wydanie "Minęła 20"z 6 czerwca. Głównym tematem rozmowy był atak mężczyzny o algierskim pochodzeniu na policjanta w centrum Paryża. Gośćmi Michała Rachonia w pierwszej części byli Miriam Shaded, płk Piotr Wroński, dr Jerzy Targalski i Cezary Gmyz, a w drugiej - minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczakinformują wirtualnemedia.pl.

Reklama

Programowi Rachonia zarzucono dyskryminacje muzułmanów i mowę nienawiści. 2 skargi dotyczyły wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego w "Minęła 20”. Zarzuty dotyczyły obrażania Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska. - 16 skarg dotyczyło "Wiadomości” TVP1, w wielu z nich postawiono zarzuty nierzetelności i stronniczości w materiałach o muzułmanach – donoszą Wirtualnemedia.pl.

W omawianym okresie do KRRiT nie wpłynęły żadne skargi na "Wydarzenia” Polsatu, Polsat News, TVN24 i Superstację. - Po jednej skardze dotyczyło TV Republiki i "Faktów" TVN – czytamy w portalu.