Kuczkowski jest dziennikarzem Telewizji Polskiej. Oficjalnie zajmuje stanowisko szefa serwisów informacyjnych TAI, co oznacza de facto, że pełni obowiązki szefa kanału TVP Info. Pytany o swoje nowe stanowisko mówi: - Nie potwierdzam. Proszę się skontaktować z biurem prasowym lub poczekać na oficjalny komunikat.

Reklama

W przeszłości, jako reporter, Krystian Kuczkowski przygotowywał materiały informacyjne wspólnie z Jarosławem Olechowskim, od niedawna pełniącym obowiązki dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, której podlega m.in. kanał TVP Info.

Poprzednim szefem tej stacji był Grzegorz Pawelczyk, który złożył rezygnację 17 stycznia - razem z Klaudiuszem Pobudzinem, poprzednim dyrektorem TAI.

Władze TVP nie planują na razie mianowania Kuczkowskiego wicedyrektorem TAI - z tego stanowiska kanałem TVP Info kierował Pawelczyk.

- Obserwujemy, jak sobie poradzi redaktor Kuczkowski pod nadzorem dyrektora Olechowskiego. Dalsze decyzje podejmiemy za jakiś czas - informuje dziennik.pl prezes TVP Jacek Kurski.