Nasi informatorzy uważają, że celem zmian personalnych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jest silniejsze podporządkowanie newsów prezesowi Jackowi Kurskiemu. Dlatego wczoraj z TVP musiał odejść Klaudiusz Pobudzin, dotychczasowy dyrektor agencji, która nadzoruje audycje informacyjne - w tym "Wiadomości" TVP 1 - i kanał TVP Info. Jego miejsce zajął Jarosław Olechowski, który na razie będzie to łączył z dotychczasową funkcją kierownika redakcji "Wiadomości".

Reklama

- Oficjalnie Pobudzin złożył rezygnację, ale w gruncie rzeczy chodziło o to, że za bardzo wyrósł – stwierdza nasz informator. - Sugerowano już nawet, że mógłby zostać nowym prezesem telewizji. Kurski nie mógł sobie pozwolić na taką konkurencję – dodaje. Pobudzin, zanim w 2016 r.
przyszedł do "Wiadomości", był przez kilka lat związany m.in. z Telewizją Trwam o. Tadeusza Rydzyka.

Nowy dyrektor TAI to nie koniec zmian, bo na Placu Powstańców Warszawy, gdzie mieszczą się redakcje programów informacyjnych TVP, od wczoraj wrze. Serwis Dorzeczy.pl podał, że Grzegorz Pawelczyk, wicedyrektor TAI kierujący TVP Info, złożył wczoraj rezygnację. Z nieoficjalnych informacji Dziennik.pl wynika, że sprawa jeszcze się waży.

Grzegorz Pawelczyk pracuje w TVP od 10 lat. Kierował redakcją "Teleexpressu", był wydawcą i szefem serwisów informacyjnych w TVP Info.
W 2016 r. Marzena Paczuska ściągnęła go na wydawcę do "Wiadomości".

Także dzięki Paczuskiej – w ub.r. odsuniętej na stanowisko doradcy zarządu TVP – zaczęła się też w 2016 r. kariera Ewy Bugały jako reporterki flagowego programu informacyjnego telewizji publicznej.

Biuro prasowe TVP poinformowało nas, że Grzegorz Pawelczyk i Ewa Bugała "przebywają na urlopie wypoczynkowym w związku z okresem ferii zimowych. Urlopy zostały im udzielone na ich wniosek. Na kluczowych stanowiskach ani wśród prowadzących w TAI nie zachodzą obecnie żadne zmiany kadrowe, poza zmianą na stanowisku dyrektora TAI”.