Jak pisze Press.pl audycja "Trójka na poważnie", wyemitowana w środę o godz. 22, dotyczyła płyty "Nieugięci i niepokorni 1914-1921" Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Gościem programu był także historyk prof. Wiesław Jan Wysocki, który opatrzył płytę okolicznościowym komentarzem.

Reklama

- Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie bardzo może sobie znaleźć męża - powiedział w trakcie programu Paweł Piekarczyk. - Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat - dodał po chwili.

Prowadzący Wojciech Reszczyński nie zareagował, a dyrektor Trójki Wiktor Świetlik tłumaczy ten fakt tym, że "takie jest ryzyko związane z audycjami na żywo, że nigdy nie mamy kontroli nad tym, co powie gość". Poza tym wyraził swoje ubolewanie i zadeklarował, że odbędzie rozmowę z prowadzącym, po której podejmie decyzje w tej sprawie.

We wtorek Press.pl poinformował, że Wojciech Reszczyński został zawieszony w prowadzeniu audycji "Trójka na poważnie". "Nie będzie prowadzić programu prawdopodobnie do końca roku".