Stacja Media Narodowe w październiku została zaprezentowana podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, która zrzesza operatorów kablowych. Za stację odpowiada Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz. Portal Wirtualnemedia.pl, informuje, że wniosek o koncesję dla stacji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji został wycofany.

Reklama

Tak, na wniosek grupy członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, związanej politycznie z Konfederacją i Robertem Winnickim, który grupa ta złożyła w KRRiT, aplikacja koncesyjna telewizji Media Narodowe została wycofana, zaakceptował to prezes Robert Bąkiewicz. Dąży on do kompromisu, ugody i odpolitycznienia projektu Mediów Narodowych, na które atak przeprowadziła opozycja w jego stowarzyszeniu – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, odpowiadający za dystrybucję kanału.

Kolejny wniosek do KRRiT

To jednak znakomita informacja dla widzów, którzy zapewne oczekują nowego projektu medialnego na rynku telewizyjnym, niezwiązanego z żadnym ośrodkiem politycznym. W tym momencie w przyspieszonym tempie reorganizujemy nasz projekt, żeby w najbliższych dniach przedstawić operatorom telewizji kablowych nowy podmiot, który pozwoli nam się wywiązać ze zobowiązań wobec tych partnerów i uruchomić wolną od konfliktów i politycznych nacisków, nową telewizję. Szczegóły niebawem - tłumaczy Barełkowski.