"Kolejny milioner! Stanisław Bortkiewicz - doradca prezesa TVP (bliski współpracownik Kurskiego). W 2023 roku zarobił 976.270,80 zł! Mało było panu Stanisławowi to jeszcze odstąpiono od zakazu konkurencji w TVP, aby mógł 'dorobić' m.in. jako doradca Zarządu w PKN Orlen i prezes Polska Press!" - napisał Dariusz Joński we wpisie w serwisie X.

Reklama

Ogromne zarobki współpracownika Kurskiego

Zgodnie z dokumentami udostępnionymi przez posła KO, Stanisław Bortkiewicz, jako doradca zarządu TVP, zarobił ponad 159 tys. zł brutto w 2022 roku. Od stycznia do początku listopada 2023 roku otrzymał natomiast 976,3 tys. zł . Z tytułu rekompensaty po rozwiązaniu umowy o pracę dostał niemal 289 tys. zł brutto. Informacje o wynagrodzeniu Bortkiewicza udostępnił Daniel Gorgosz, likwidator spółki Telewizja Polska S.A. na wniosek o udostępnienie informacji publicznej.

Stanisław Bortkiewicz - kim jest?

Stanisław Bortkiewicz pełnił funkcję doradcy zarządu ds. rynku mediów w PKN Orlen oraz był prezesem Polska Press. W przeszłości był m.in. szefem zakładów Ursus i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.