Reklama
Reklama
Reklama

Najmroczniejsze muzeum na świecie. Medyczne kurioza i szokujące ZDJĘCIA

17 grudnia 2014, 16:56 aktualizacja 26 listopada 2019, 12:45
Rak skóry zdiagnozowany u jednego z naukowców.
Rak skóry zdiagnozowany u jednego z naukowców. / YouTube
Wizyta w tym muzeum wywoła ciarki na plecach. Mütter Museum w Filadelfii to jedno z najbardziej znanych na świecie miejsc dokumentujących rozwój medycyny i prezentujących najbardziej zaskakujące przypadki schorzeń w historii. Wystarczy zobaczyć kilka eksponatów - ludzka głowa przeżarta syfilisem, wątroba syjamskich bliźniąt, komórki rakowe jednego z pracowników...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Mütter Muzeum kości medyczne museum schorzenia Filadelfia medycyna szkielet choroby
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Szpital w Leśnej Dziurze
  2014-12-18 07:33
  ~gość2014-12-17 20:38
  W Polsce przy każdym Szpitalu powinno być Muzeum Patologii i Zjawisk Chorobowych oprócz gabinetów Patologii i Medycyny Sądowej .Też są wyjątkowo ciekawe i pouczające przypadki.  Każdy polski szpital jest muzeum patologii i zjawisk chorobowych.
  0
  zgłoś
 • gość
  2014-12-17 20:38
  W Polsce przy każdym Szpitalu powinno być Muzeum Patologii i Zjawisk Chorobowych oprócz gabinetów Patologii i Medycyny Sądowej .Też są wyjątkowo ciekawe i pouczające przypadki.
  0
  zgłoś
 • Sylwester
  2014-12-17 20:32
  Skoro w Polsce zgodnie z Kodeksem Cywilnym w Szpitalach po zgonie można zwłoki przekazywać w całości lub częściach na dwie uczelnie Akademii Medycznych w Polsce to na co w każdym szpitalu są Kaplice Rzymskokatolickie jak mogą być w tych zaadoptowach i przebudowanych kaplicach szpitalnych wystawiane części zwłok ze zjawiskami chorobowymi aby pomagać w edukcji i diagnozie. Od czasów kiedy doktor medycyny Zbigniew Religa wprowadził Polską medycynę na światowy poziom najbardziej rozwiniętych krajów cywilizowanych tak teraz w Polsce obecnie medycyna cofa się do poziomu prymitywnych krajów wyznaniowych "Trzeciego Świata" !
  2
  zgłoś
 • Czytelnik Były
  2014-12-17 17:46
  Skoro "najmroczniejsze na świecie", to po kiego wała publikujecie te zdjęcia? Potwierdza się zasada, że pampers nie powstrzyma się przed najpaskudniejszym tematem, byle szokować durnych czytelnników. Ot, b r u k !
  1
  zgłoś
 • Miś na Miarę
  2014-12-17 17:45
  Takie "muzeum" znajduje się na każdym wydziale anatomii patologicznej w każdej Akademii Medycznej. I nie jest po to, by gawiedź podniecała się niezdrowo, tylko żeby ludzie uczyli się o patologii i anomaliach z preparatów a nie tylko z suchych książkowych opisów. Dzienniku! Nie brukowiej!
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama