- Nie ma takiej możliwości, nie przy tego typu technice i zasobach jakie posiadają bardzo zaawansowane służby NATO. Sama próba myślenia, próba myślenia o tego typu przedsięwzięciu oznaczałoby, że - przepraszam - Putin musiałby upaść – dodał Czempiński w rozmowie z Moniką Olejnik.

Reklama

Przypomniał, że raz na jakiś czas ze służb rosyjskich i nie tylko ze służb, bo także z administracji ktoś ucieka na Zachód. Nie dałoby się tego zachować w tajemnicy. Monika Olejnik przypomniała likwidację Litwinienki w Londynie. – Czym innym jest człowiek z własnych służb, z którym po prostu służby mogą się tak czy inaczej rozprawić, a czym innym zamach zamach na niepodległe państwo – odpowiedział Czempiński.

- Czy uważa pan żeby to było możliwe, że Amerykanie wiedzieli, a nie powiedzieli nam o tym? – zapytała Monika Olejnik.

- Nie, to jest niemożliwe. Mim,o że oczywiście wiele interesów dzisiaj Ameryka ma wspólnych z Rosją, to jest niewyobrażalne. To wcześniej czy później także by wyszło, a świat by tego Ameryce nie wybaczył. Nie ma dzisiaj rzeczy, do których nie da się dotrzeć. To jest jak z WikiLeaks. Śledztwo w sprawie więzień CIA wzięło się z tego, że jeden z oficerów obrażony na resztę swojej organizacji zaczął mówić. Tego się nie da dzisiaj ukryć – odpowiedział Czempiński.