To kolejny z serii ataków. W listopadzie ubiegłego roku był Paryż, w marcu Bruksela, wczoraj Nicea. To jest problem związany z tym, z czym boryka się zachód Europy - dziesiątkami lat polityki multikulti, poprawności politycznej. Takie są niestety tego efekty - mówił na antenie TVP Info Mariusz Błaszczak.

Reklama

Zdaniem szefa MSWiA terrorystów ośmiela też reakcja Zachodu na wcześniejsze ataki. Przypomnijmy sobie reakcje władz francuskich, belgijskich czy Komisji Europejskiej po zamachach wcześniejszych. Pani Mogherini zalana łzami, na chodniku kredkami malowane kwiatki, kredki oczywiście muszą być w kolorze tęczy LGBT, żeby każdy to widział, marsze i nic z tego nie wynika - powiedział.

Dodał też, że dzięki ustawie antyterrorystycznej, której nie chciały różne "lekkoduchy", podczas Światowych Dni Młodzieży bezpieczeństwo powinno być zapewnione. Zauważył, że Polacy mogą nie obawiać się terrorystów, bo nie ma już rządu PO-PSL, który chciał w Polsce przyjąć tysiące imigrantów.

Nie tylko jednak Mariusz Błaszczak zdecydował się wygłosić tak szokujące komentarze. Na Twitterze można też znaleźć zaskakujące wpisy wiceministra sprawiedliwości, Patryka Jakiego.

Reklama
W zamachu w Nicei zginęły 84 osoby, gdy rozpędzona ciężarówka wbiła się w ludzi świętujących rocznicę wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Kierowca samochodu - 31-letni Tunezyjczyk - otworzył potem ogień z pistoletu. Chwilę potem zastrzeliła go policja