Wałęsa dla dziennik.pl: Europa na tle Ameryki wygląda jak skansen02 lipca 2015Umowa TTIP z Ameryką to szansa, ale i mobilizacja dla Europy – mówi Jarosław Wałęsa, eurodeputowany PO z komisji handlu międzynarodowego w wywiadzie dla dziennik.pl.
Ewa Kopacz odpowiada Szydło. "Nadmierne obietnice i rozdawnictwo"02 lipca 2015Ewa Kopacz przestrzega przed tanim populizmem w kampanii wyborczej. Premier stwierdziła, że nadmierne obietnice i rozdawnictwo mogą sprawić, że Polska pójdzie drogą Grecji.
Dlaczego Polacy nie głosowali w wyborach prezydenckich? "Brak czasu, zły stan zdrowia..."02 lipca 2015 Dlaczego tak mało osób głosowało w wyborach prezydenckich? Z badania CBOS wynika, że to brak czasu, weekendowe wyjazdy czy zły stan zdrowia były głównymi czynnikami.
Szydło już ma kandydata na ministra gospodarki. Szałamacha wrócił z USA02 lipca 2015Wielkopolski poseł PiS-u ma szansę na tekę ministra w rządzie Beaty Szydło. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory, ministrem gospodarki zostanie poseł PiS-u z okręgu pilskiego - Paweł Szałamacha. Jak dowiedziało się Radio Merkury Poznań - takie decyzje zapadły we władzach partii.
Mastalerek: To nie ekonomiści są suwerenem, a naród02 lipca 2015Marcin Mastalerek broni planowanych zmian w reformie emerytur. Jego zdaniem władza powinna się słuchać nie ekonomistów, a narodu. Odpowiada też prezydentowi na jego słowa w sprawie dodania pytań do referendum.
Kukiz łączy karierę polityczną z koncertami. "To się skończy katastrofą"02 lipca 2015Paweł Kukiz łączy karierę muzyczną z polityczną - swe koncerty wykorzystuje do politycznej agitacji. Eksperci ostrzegają, że takie połączenie może się dla niego bardzo źle skończyć, bo straci wiarygodność zarówno wśród fanów, jak i wyborców.
Błaszczak: Grecy jak frankowicze, nie są sami sobie winni02 lipca 2015"Źródła kryzysu greckiego widzę w dbaniu przez Unię Europejską o interesy banków francuskich czy niemieckich, które kredytowały Greków. Dlatego odpowiedzialność powinna być rozłożona na tych, którzy tych kredytów udzielali" - mówi w rozmowie z dziennik.pl szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. I dodaje, że najważniejszą nauką, jaką powinniśmy wyciągnąć z sytuacji Aten, jest odrzucenie euro.
Beata Szydło na wałach, Ewa Kopacz na plaży. Temat mają jeden01 lipca 2015Szeroko rozumiane bezpieczeństwo - to temat spotkań Beaty Szydło na Mazowszu. Na nadwiślańskich wałach kandydatka PiS-u na premiera rozmawiała o bezpieczeństwie powodziowym z mieszkańcami gminy Wilga.
Grodzka: Przyspieszyć prace nad ustawą chroniącą przed eksmisjami01 lipca 2015Anna Grodzka apeluje w Sejmie o przyspieszenie prac nad ustawą chroniącą przed eksmisjami. Przypomina, że od dawna w sejmowych komisjach znajduje się projekt grupy posłów, który wzmacnia instrumenty polityki państwa służącej zapobieganiu bezdomności oraz poprawy sytuacji mieszkaniowej najuboższych obywateli.
Mastalerek: Wypowiedź prezydenta arogancka01 lipca 2015Platforma Obywatelska nie wyciągnęła wniosków z przegranych wyborów, a wypowiedź prezydenta jest tego najlepszym przykładem. Tak rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek komentuje dzisiejszą zapowiedź Bronisława Komorowskiego, że nie dołączy on postulowanych przez PiS pytań referendalnych.
TYLKO U NAS: Koniec religii w szkołach? "Dla PO to bardzo wygodne"01 lipca 2015PO może i powinno ogłosić: załatwmy raz na zawsze katalog spraw, które dzielą społeczeństwo. Na początku zapytajmy obywateli w referendum o religię w szkołach - mówi Leszek Jażdżewski, koordynator akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która skończyłaby z opłacaniem religii z podatków.
Prezydent popiera przedsiębiorcze matki, ale ustawy nie zawetuje01 lipca 2015Bronisław Komorowski jest przeciwny dyskryminowaniu właścicielek nowych firm, które zdecydują się na dziecko. Jednak ustawę, która to wprowadza podpisze i nie zamierza jej zawetować.
Kopacz na plaży. Premier mówi o systemie ostrzegania01 lipca 2015Od dziś w Polsce działa Regionalny System Ostrzegania przez SMS. Na konferencji zorganizowanej w Warszawie na plaży nad Wisłą mówiła o tym premier Ewa Kopacz.
Atak na Dudę po debacie był zlecony? Prokuratura wszczyna śledztwo01 lipca 2015Warszawscy śledczy sprawdzają, czy Andrzej Hadacz, jeden z byłych "obrońców krzyża", dostał zlecenie na słowny atak na Andrzeja Dudę. Mężczyzna po telewizyjnej debacie krzyczał do kandydata PiS: "jesteś pisowską wścieklizną".
PSL: PiS wykorzystuje referendum do przedwyborczych emocji01 lipca 2015PSL jest przeciwne rozszerzeniu referendum o kolejne trzy pytania. "To przedwyborcza gra Prawa i Sprawiedliwości nastawiona na wzbudzanie negatywnych emocji" - mówi Jakub Stefaniak, rzecznik ludowców.
Śpiewał dla PO, dziś ostrzega przed Kukizem: Chcą "odzyskać Polskę", a co potem?01 lipca 2015Po pierwszej z dwóch kolejnych kadencji Platformy, a nawet przed końcem pierwszej, było już dokładnie widać że w zasadzie Platforma została zdominowana przez filozofię utrzymania i rozszerzenia wpływów i władzy, czyli stała się stuprocentową partią władzy, całkowicie bezideową, oderwaną od rzeczywistości - mówi Tomasz Lipiński.
O prezydencie-elekcie można mówić "komediant". Bez śledztwa ws. Belki01 lipca 2015"Młodzi zagłosowali na komedianta" - tymi słowy miał znieważyć Andrzeja Dudę prezes Narodowego Banku Polskiego. Jednak, jak donosi Radio ZET, stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie.
Cięta riposta prezydenta: Dopisać to się można do wycieczki szkolnej01 lipca 2015Bronisław Komorowski ostro skomentował pomysł PiS, by dodać pytania do referendum. Zdaniem prezydenta, dopisać, to "można się do wycieczki szkolnej".
Prezydent Komorowski tłumaczy przegraną: Zorganizowana akcja czarnego PR i Kukiz01 lipca 2015Dlaczego Bronisław Komorowski przegrał wybory? Odchodzący ze stanowiska prezydent twierdzi, że nie został wybrany nie tylko dlatego, że ludzie chcieli ukarać rządzącą Platformę Obywatelską, a sporo zamieszania narobił Paweł Kukiz. Jego szanse pogrzebała też "zorganizowana akcja niszczenia godności".
Starcie byłego rzecznika Episkopatu z Moniką Olejnik. Poszło o prof. Chazana01 lipca 2015Ostre starcie na antenie między księdzem Józefem Klochem a Moniką Olejnik. Poszło o profesora Chazana. Zdaniem dziennikarki, lekarz chciał naprawić dawne błędy kosztem umierającego dziecka.