"Lewica podtrzymuje swoje stanowisko sprzed kilku miesięcy. Nasz klub parlamentarny wstrzyma się od głosu" - powiedział Napieralski. Jak podkreślił szef Sojuszu, nowela ustawy medialnej autorstwa PO jest zła i nie warto jej popierać.

Reklama

Napieralski proponował w ubiegłym tygodniu PO, by odsunąć głosowanie nad wetem i zająć się projektami jego partii. Ale na to Platforma się nie godzi.

"Nie mam zamiaru rozmawiać z szefem SLD Grzegorzem Napieralskim o odrzuceniu prezydenckiego weta do ustawy medialnej. Wspólne rozmowy zakończyły się naszą konkretną propozycją. W tej chwili, na najbliższym posiedzeniu Sejmu musi być głosowane weto prezydenta do ustawy medialnej" - stwierdził Zbigniew Chlebowski.

Dodał, że ustalił z lewicą propozycje, które były do zaakceptowania przez PO. "To jest koniec kompromisu. Żadnych innych negocjacji nie będzie" - powtórzył szef klubu PO.

Według niego, Napieralski podjął decyzję o poparciu weta prezydenckiego już wcześniej, a obecnie - jak ocenił - szef SLD "prowadzi dziwną grę".