"Wydaje mi się, że brakuje precyzji w tych przekazach" - powiedział o Piotr Kownacki w rozmowie z TVP Info. Tak ocenił medialne doniesienia, że prezydent Kaczyński z pewnością zawetuje ustawę o emeryturach pomostowych. Jeśli wejdzie ona w zycie, około 750 tysięcy osób straci uprawnienia do wcześniejszej emerytury.

Reklama

>>>Związkowcy: Słońce Peru, mistrz bajeru

"Prezydent mówi, jakie rozwiązania uważa za niewłaściwe, i media z tego wyciągają - już na własną odpowiedzialność - że widocznie w takim razie zawetuje jakąś ustawę, ale to jest zupełnie co innego" - podkreślił szef prezydenckiej kancelarii w TVP Info.

Według niego utrata przez tak dużą grupę ludzi uprawnień budzi wątpliwości z punktu widzenia "zasad demokratycznego państwa prawa, ochrony praw nabytych, pewności, którą obywatel powinien mieć w demokratycznym państwie prawa, że oczekiwania, jakie wyprowadza z obowiązującego prawa będą dotrzymane".

W piątek marszałek Sejmu Bronisław Komorowsk powiedział z kolei, że ustawa o emeryturach pomostowych może zostać na tyle zmieniona w Senacie, by była do zaakceptowania przez prezydenta Kaczyńskiego.

>>>Prezydent rzuci Tuska na kolana?

Czy Kaczyński przyjmie Tuska, który zapowiedział, że jak trzeba to przyjdzie do niego po prośbie za ustawą "na kolanach". "Z całą pewnością pan prezydent planuje spotkanie z panią minister (pracy i polityki społecznej Jolantą) Fedak, a czy dojdzie z premierem - zobaczymy" - odpowiedział Kownacki.