Centralne Biuro Antykorupcyjne zażądało od dyrektora warszawskiego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. J. Bogdanowicza przekazania dokumentacji części przetargów - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o zamówienia z lat 2005-2007, kiedy wicedyrektorem placówki była żona obecnego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL).

Funkcjonariuszy CBA zaniepokoiło, że z prawie 30 przetargów dotyczących robót remontowo-budowlanych siedem - opiewających w sumie na kilka milionów złotych - wygrała firma budowlana Velder.

Co łączy Wiesławę Sawicką z firmą Velder? Żona ministra rolnictwa jest udziałowcem i wiceprezesem spółki Sawimed, której siedziba - jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego - mieści się pod warszawskim adresem ul. Zawodzie 20. Ten sam adres widnieje również w dokumentach firmy Velder. Obie spółki mają nawet ten sam numer telefonu. Udziałowcami Sawimedu oprócz Sawickiej są Janusz Grządko i Grażyna Rondzio. Oboje zasiadają w zarządzie firmy Velder.

Na rozmowę z "Rzeczpospolitą" nie zdecydowała się sama Wiesława Sawicka. Minister Marek Sawicki sprawę komentuje krótko: "Żona nie ma sobie nic do zarzucenia. Dobrze, że sprawę badają, bo nie będzie później żadnych niedomówień".

Reklama