Zbigniew Wassermann nie chciał powiedzieć, jak daleko zaawansowane były plany zmian na stanowisku premiera w rządzie PiS. "To są przemyślenia i decyzje pana premiera Jarosława Kaczyńskiego" - mówił polityk. I nie zdradził, czy prezes PiS dzielił się swymi przemyśleniami z partią. Ale rozmówca RMF, gdyby miał być w rządzie kierowanym przez kobietę, to w fotelu szefa gabinetu widziałby Grażynę Gęsicką.

Reklama

>>> Grażyna Gęsicka gwiazdą u ojca Rydzyka

Wassermann chwali służby specjalne, że zajęły się opcjami walutowymi. Ale PO zbyt późno - jego zdaniem - zdecydowała się na śledztwo. I powinny badać opcje w porozumieniu z KNF, NBP i giełdą, bo same nie mają dostatecznej wiedzy w tej sprawie. "Wszystko, co zagraża bezpieczeństwu państwa, musi być przez służby analizowane. To są priorytety ich działań" - mówi Wassermann.

Poseł PiS uważa, że w sprawie porwanego i zamordowanego w Pakistanie Polaka Zenon Kuchciak zrobił, co mógł: zawiodła koordynacja. "Zrobił co najmniej tyle, ile można było wymagać od przedstawiciela polskiej dyplomacji - mam nawet wrażenie, że nieco więcej" - chwali polskiego negocjatora polityk PiS.