"Te wyniki tak samo obciążają mnie jak Zbigniewa Ziobrę. To kompleksowy raport postrzegania wymiaru sprawiedliwości, którego wyniki nie zmieniają się z dnia na dzień" - mówi DZIENNIKOWI Zbigniew Ćwiąkalski, były szef resortu sprawiedliwości. "Niech Ziobro przestanie uważać się za pępek świata" - dodał.

Reklama

>>> Ziobro: Ja przywróciłem zaufanie do Temidy

Z najnowszego sondażu wynika, że co drugi Polak nie ma zaufania do działań sądownictwa, a aż 44 proc. badanych negatywnie ocenia wymiar sprawiedliwości. Przeciwnego zdania było tylko 37 proc. badanych. Co Polacy zarzucają Temidzie? Przede wszystkim niesprawiedliwe orzecznictwo - tak uważa aż 71 proc. badanych. Równie wiele uważa, że wymiar sprawiedliwości nierzetelnie wykonuje swoje obowiązki.

>>> Dowiedz się, jak Polacy oceniają wymiar sprawiedliwości

Były szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie zostawił suchej nitki na swoich następcach. "To przez nich spadło zaufania do wymiaru sprawiedliwości" - powiedział DZIENNIKOWI.

"Kiedy zostałem ministrem, zaufanie do wymiaru sprawiedliwości deklarowało tylko 22 proc. Polaków. Gdy odchodziłem, wynosiło 46 proc. Teraz znowu spadło do 37 proc. Spadek zaufania pokazuje, jak Polacy oceniają działania polityków PO odpowiedzialnych za wymiar sprawiedliwości" - mówi nam Zbigniew Ziobro.