Lech Kaczyński podczas szczytu - w którym wezmą udział przedstawiciele rządu, związków zawodowych oraz przedsiębiorców - ogłosi inicjatywy dotyczące walki z narastającym bezrobociem.

Reklama

Na szczyt został zaproszony premier Donald Tusk, ale cały czas waha się czy pójść. By jednak nie oddać inicjatywy prezydentowi, ministrowie na dzisiejszym posiedzeniu zajmą się sprawami dotyczącymi bezrobocia.

"Rząd zajmie się głównie informacją na temat piątkowych ustaleń komisji trójstronnej. To cały pakiet rozwiązań dotyczących rynku pracy oraz jego uelastycznienia. Ponieważ program jest bardzo bogaty, być może premier przerwie obrady, by udać się na prezydencki szczyt - powiedział DZIENNIKOWI rzecznik rządu Paweł Graś.

Zaprzeczył jednocześnie, jakoby decyzja o wprowadzeniu na obrady ministrów spraw związanych z bezrobociem zapadła nieoczekiwanie. Graś tłumaczy, że zdecydowano o tym już w piątek. Ale na oficjalnej internetowej stronie rządu widnieje spis tematów obrad rady ministrów i nie ma tam ani słowa o pakiecie ustaw mających ograniczyć bezrobocie.